Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Клімкін висміяв Росію за ідею скликати Радбез ООН

Міністр вважає, що питання реформування ООН слід порушувати глобальніше.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін висміяв ініціативу Росії скликати Радбез ООН і заявив, що українську мову слід зробити однією з офіційних мов в організації.

Про це написав він у своєму Facebook.

За словами Клімкіна, сьогодні, 16 липня, російський представник з трибуни Радбезу буде розповідати про утиски російської мови в Україні.

"Ну, щоб зрозуміти рівень цих утисків, достатньо пройтись центром Києва та на власні вуха почути, як в нашій столиці по-звірячому пригнічують російську на побутовому рівні", - іронічно зауважив міністр.

Клімкін зазначає, що російською спілкуються в ООН від 1946 року, але нині вона не відіграє визначальної ролі в міжнародних відносинах. 

"СРСР, який був засновником ООН, вже не існує. І чим, скажіть, російська досі така важлива? Чому, скажімо, не польська, німецька чи, наприклад, гінді? Чи не настав час передивитись цю систему?" - наголосив Клімкін.

Міністр зазначив, що слід порушувати питання реформування ООН глобальніше. Зокрема, варто обговорити систему Ради безпеки і право вето. Крім того, посадовець нагадав, що МЗС нині активно просуває різні ініціативи щодо ствердження української мови та транслітерації, зокрема зауважив успішну кампанію #KyivNotKiev.

"Так само пригадую, як у 2014 році вирішили проводити засідання в ГУАМ англійською, а не російською. Нас підтримали. Можемо, власне, і ООН нашу мову як офіційну запропонувати. А що, Україна теж засновник", - додав Клімкін.

ВідеоНа Радбезі обговорюватимуть прагнення Росії втручатись в українські вибори

За 5 днів до виборів наші дипломати та західні партнери називають це очевидною спробою втручатися в українське волевиявлення. Минулого разу, об’єднавшись, Захід не пропустив російського порядку денного - проголосували проти розгляду українського закону на Радбезі. Яка зараз тактика у наших партнерів – дивіться далі.    

На Радбезі обговорюватимуть прагнення Росії втручатись в українські вибори

Як повідомлялося раніше, Росія 16 липня скликає Радбез ООН, аби обговорити внутрішнє українське питання - закон про мову, який напередодні набув чинності. За п'ять днів до виборів українські дипломати та західні партнери називають це очевидною спробою втручатися у вибори в Україні.

Крім того, у МЗС України вважають, що засіданням Радбезу ООН щодо українського закону про мову Росія прагне відволікти увагу від п’ятої річниці катастрофи MH17 над Донбасом. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції