Клімкін розповів, коли Україна вишле угорського консула

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У МЗС кажуть, що зроблять це протягом тижня.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Україна має намір вислати угорського консула з Берегова протягом цього тижня, якщо Будапешт сам його не відкличе.

Про це йдеться у його відеозверненні у Facebook.

"Я виклав міністру закордонних справ Угорщини нашу аргументацію, вони порушили Віденську конвенцію про консульські зносини, це сто відсотків. Звичайно, за визначенням ніхто не має приховувати факт набуття нових прав і обов'язків, да і взагалі приховувати це погано. Але це ми проїхали, і я запропонував угорському міністру закордонних справ відкликати цього консула. Якщо це не буде зроблено протягом цього тижня, відповідно надішлемо ноту угорській стороні про його висилку, саме цього тижня", - зауважив Клімкін.

Окремо Клімкін наголосив, що Росія використовує і буде використовувати цю ситуацію для дестабілізації Закарпаття і України в цілому. "Дії Росії не в інтересах угорців Закарпаття, вони звичайно не в інтересах Угорщини. І я застерігаю всіх від "наїздів", вибачте за недипломатичну мову, або цькування угорців Закарпаття. Навпаки, маємо допомогти нашій угорській громаді", - зазначив міністр.

Клімкін також зазначив, що комусь може подобатись або не подобатись угорська політика, але вона є, "і вона підкріплена фінансово". Тому Україна, на його думку, має діяти послідовно і мати чітку послідовну політику у цьому питанні.

Я маю оптимістичну звичку навіть у кепських ситуаціях вишукувати хоч якийсь позитивний елемент. У даному разі це те, що Берегове викликало жваву дискусію щодо проблем подвійного громадянства, потреба в якій давно назріла. Хоча щодо конкретних дій угорського консула дискутувати потреби немає, тут слід чітко розставити крапки над і. І ми їх розставимо. Найближчими днями консул повернеться на батьківщину.

Опубликовано Pavlo Klimkin Понедельник, 1 октября 2018 г.

Нагадаємо, що у середині вересня ЗМІ оприлюднили відео, яке нібито було зняте в консульстві Угорщини на Закарпатті. На ньому під келих шампанського громадянам України видають угорський паспорт і просять не показувати українським представникам влади. Це викликало різку заяву МЗС України, очільник якого Павло Клімкін заявив, що консул Угорщини буде відправлений на батьківщину. 

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто пообіцяв здійснити заходи у відповідь. Він також зазначив, що практика подвійного громадянства є нормальною в ЄС, та навіть пригрозив Україні подальшим сповільненням її євроінтеграції. Крім того, Угорщина погрожує вислати українського консула з країни, якщо українська влада вирішить вислати угорського дипломата з Берегового після скандалу з паспортами. Проте, МЗС Угорщини в своїй заяві чітко дало зрозуміти, що відкликати консула поки не збирається.

ВідеоВидача паспортів Угорщини громадянам України призвела до нового скандалу між країнами

В місті Берегове на Закарпатті в угорському консульстві під шампанське та гімн Угорщини громадянам України роздавали паспорти цієї держави з проханням - не розказувати про це нашій владі. Відносини офіційних Києва і Будапешта - все ближче до небезпечної "червоної лінії". Тим часом прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан цього тижня полетів на зустріч із Путіним. Останнім часом лідер угорців став ледь не найкращим другом очільника Кремля. 

Видача паспортів Угорщини громадянам України призвела до нового скандалу між країнами

Залиште свій коментар

Вибір редакції