Екологічна катастрофа в Криму. Україна підготувала звернення до ОЗХЗ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Для звернення необхідні вагомі докази.

Україна звернеться до Організації із заборони хімічної зброї, якщо буде підтверджено факт застосування хімічного озброєння у зв'язку з екологічною катастрофою на півночі окупованого Криму

Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін, передає УНІАН.

"Щодо звернення до ОЗХЗ, у нас готовий проект, але ми будемо це робити, коли ми отримаємо всі докази. На сьогодні доказів, що це стосується саме хімічної зброї там, у нас чітких немає", - сказав керівник відомства.

Він додав, що Росія використає ситуацію на свою користь, якщо Україна піде до ОЗХЗ без належних доказів. Тоді це подаватиметься як свідома провокація з боку України. 

"Але тим не менше, з Секретаріатом (ОЗХЗ) ми зв`язалися. І як тільки ми ці докази отримаємо, безпосередньо підемо. Ми зв`язалися з іншими організаціями системи ООН, оскільки нам потрібно чітко зрозуміти, яким чином ми будемо з ними взаємодіяти", - розповідає Клімкін. 

Глава МЗС зазначив, що відбувається співпраця з Міністерством охорони здоров'я України, а також Міністерством екології та природних ресурсів для встановлення доказів застосування хімічної зброї.

Нагадаємо, в окупованому Криму через викиди з заводу "Кримський титан" потерпають жителі Армянська. Люди масово зверталися до лікарів зі скаргами на печіння в очах, носоглотці, нудоту. Авто, побутові прилади, меблі та дитячі майданчики взялися іржею та сіро-зеленим нальотом.

ВідеоНа Херсонщині кілька днів поспіль не фіксують хімічного забруднення в повітрі від заводу "Титан"

Титан відступає. На Херсонщині, впритул до адмінмежі з Кримом, уже кілька днів поспіль не фіксують хімічного забруднення в повітрі. Українські прикордонники зафіксували хімічні речовини у повітрі. Через кілька днів після того, як окупаційна влада Криму почала евакуацію дітей з Армянська. За офіційною версією - через пересихання технічного озера і випаровування кислоти у повітря потрапили отруйні випари. 

На Херсонщині кілька днів поспіль не фіксують хімічного забруднення в повітрі від заводу "Титан"

У Криму впродовж двох днів провели масову евакуацію дітей з Армянська. Утім, окупаційна влада екологічної катастрофи в Криму не визнає. Через це український омбудсмен терміново звернулася в ООН з приводу екологічної катастрофи у Криму. Своєю чергою, українська розвідка повідомила, що викид небезпечної речовини в Криму міг статися через влучення снарядів російських військових.

Також правоохоронці вважають, що одною з версій може бути навмисне створення екологічного лиха для відновлення постачання води на територію окупованого Криму.

Залиште свій коментар

Вибір редакції