Клінтон дала певні рекомендації Януковичу і МЗС

Клінтон переконувала Януковича в необхідності звільняти тих чиновників, що загрожують свободі слова та демократичним процесам в країні.

Візит Гілларі Клінтон в Україну_18
President.gov.ua
Державний Секретар США Гілларі Клінтон дала певні рекомендації Президенту і главі МЗС України щодо дотримання принципів громадянського суспільства.

Про це вона сказала, відповідаючи на запитання студентів після виступу перед молоддю України у Національному технічному університеті "КПІ".

"Я мала дуже тривалу розмову з міністром закордонних справ і Президентом щодо засад громадянського суспільства. Ми, звичайно, дали певні рекомендації, але жодних порад щодо призначення чи звільнення ми ніколи не робимо", – сказала Клінтон.

"Ми чітко заявили, що свободу слова, свободу громадянського суспільства і свободу громадян треба захищати", – додала вона.

Також Клінтон зазначила, що хотіла би, щоб після цих зустрічей з українськими посадовцями в Україні були зроблені конкретні кроки із захисту основних громадянських прав і свобод.

Довідка. У статті Д.Кремера "Із усіх зупинок Державного секретаря Гіларі Клінтон у майбітній подорожі Європою немає важливішої, ніж Україна", опублікованій на сайті DailyUA, йдеться, що Україна "йде неправильним шляхом - про що свідчить тривожно швидке згортання її демократичних надбань. Багато з цих надбань опинилися у небезпеці, адже значення того, що Україна просувається до недемократичної, якщо навіть не авторитарної системи управління, буде величезним не лише для держави, а й для Європи та Сполучених Штатів. Україна проходить критичну точку щодо можливості визнання її європейською, вільною, стабільною. Тому для Клінтон вкрай важливо донести до нової української влади стурбованість Сполучених Штатів з приводу недавніх подій, та велику надію на те, що Україна у своєму демократичному розвитку лише зійшла на узбіччя, але не зайшла у глухий кут.

У статті Кремера зазначається, що Клінтон під час перебування в Україні "має озвучити: пане Президент, ви маєте звільнити керівництво СБУ і/або міністра внутрішніх справ, або інших місцевих чиновників, якщо тиск та атаки на журналістів будуть тривати. Це – єдиний шлях повернути свободу ЗМІ. Ви і ваші міністри повинні уникати підбурення суперечок навколо проблем української ідентичності, мови, культури, особливо для мешканців західної частини країни; таким чином ви лише поглиблюєте роз'єднання країни. Припиніть дозволяти посадовим особам турбувати релігійні і неурядові організації, впливати на свободу зібрань. Проявіть толерантність до різноманітності, до критики (закордонної та місцевої) вашої влади. Агресивніше боріться з корупцією – зокрема серед ваших посадовців – а не лише щоб звести старі рахунки".

Читайте також:

Тимошенко розповіла Клінтон про загрозу незалежності України

Клінтон заявила, що її надихає захист Януковичем свободи слова

Клінтон "запросила" Україну в ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: