Клієнтам банку "Михайлівський" заборонили погашати кредитну заборгованість

Дата публікації
Перегляди
26к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Клієнтам банку "Михайлівський" заборонили погашати кредитну заборгованість

Фото: Карнет-Дизайн

Відповідно договору, до якого банком відступлене право вимоги за кредитними договорами, був визнаний нікчемним.

Окружний адміністративний суд Києва заборонив погашати кредитну заборгованість перед банком "Михайлівський".

Про це повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

"Фонд гарантування вкладів фізичних осіб подав заяву про скасування заходів забезпечення позову, в рамках яких "Банку Михайлівський" заборонено вчиняти будь-який дії щодо прийняття платежів з погашення заборгованості за кредитними договорами, право вимоги за якими було відступлено ТОВ "Фінансова компанія Плеяда", - йдеться у повідомленні.

Засідання має відбудеться завтра, 9 червня о 15.25 годині.

Нагадаємо, що 30 травня 2016 року, тобто ще до прийняття вказаної Ухвали, договір факторингу укладений між ПАТ "Банк Михайлівський" та ТОВ "Фінансова Компанія "Плеяда", відповідно до якого банком відступлене право вимоги за кредитними договорами на суму  682,3 млн грн, був визнаний нікчемним.

Також у Фонді гарантування зазначили, що недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена Законом (нікчемний правочин).

Також під заборону потрапило розповсюдження будь-яким способом інформації про платіжні реквізити для погашення такої заборгованості.

Нагадаємо, що збанкрутілий банк Михайлівський продав свої кредити іншим компаніям.

Як повідомлялося раніше, НБУ повідомив про прийняте рішення щодо віднесення банку "Михайлівський" до категорії неплатоспроможних за проведені банком сумнівні операції з депозитами фізичних осіб 23 травня, пізно ввечері.

За інформацією НБУ, банк був проблемним з 23 грудня 2015 року і вів роботу з НБУ щодо врегулювання ситуації. 20 травня голова правління банку "Михайлівський" Ігор Дорошенко залишив посаду. Цього ж дня банк під прикриттям технічного збою обмежив доступ куратора до бази даних та провів низку сумнівних операцій за вкладами фізосіб, збільшивши навантаження на Фонд гарантування на 1 млрд грн - до 2,6 млрд грн.

Згодом власник банку Віктор Поліщук, якому також належить мережа магазинів побутової техніки "Ельдорадо", повідомив, що за кілька днів до визнання банку "Михайлівський" неспроможним продав свою частку в капіталі банку групі інвесторів - фізичних осіб. Екс-голова правління банку Ігор Дорошенко з 23 травня посів пост головного виконавчого директора кіпрського холдингу PT Platinum Public Ltd, який володіє "Платинум Банком".

Зазначимо, банк "Михайлівський" працює на ринку України з 2013 року. Ключовим власників банку є український бізнесмен Віктор Поліщук, якому належить мережа магазинів побутової техніки "Ельдорадо".

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
26к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація