Тисячі боржників банків підуть протестувати на вулиці

Клієнти банків протестують проти штрафів і вимагають можливості погашення валютних кредитів у гривнях. Експерти ці вимоги вважають нереалістичними.

У понеділок в Києві та найбільших містах України розпочнуться акції протесту "проти свавілля банків і держави".

Організатори акцій у столиці пообіцяли вивести під стіни Національного банку, Секретаріату президента, Кабміну та Верховної ради 5 тисяч людей.

Більшість із них - банківські позичальники. Вони проситимуть фінансистів у кризових умовах враховувати їхні інтереси.

Протестувальники хочуть підписати меморандум із банками. Низку вимог, які будуть міститися в цьому документі, економічні експерти вважають нереалістичними. Принаймні, таку думку висловив директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський.

Учасники акцій вимагають, зокрема, надати можливість погашення валютних кредитів у гривнях за курсом на момент підписання договору, заборонити банкам підвищувати процентну ставку за кредитами, відчужувати майно боржників та застосовувати до них штрафні санкції у період кризи.

У такому радикальному вигляді вимоги не матимуть шансів на задоволення, вважає Бураковський.

На його переконання, банкіри, вкладники та держава, яка захищає банківську систему, мають знайти компроміс.
"Треба шукати диференційований підхід, адже серед позичальників є надзвичайно різні люди. І ясно, що відчуження майна в заставу в окремих випадках не вдасться уникнути", - каже Бураковський.

За його словами, повернення валютних кредитів у гривнях за курсом на момент підписання договору також може бути предметом дискусії.

Натомість штрафні санкції банків, скасування яких на період кризи вимагають позичальники, є цілком законними, якщо це передбачено кредитними угодами, нагадує експерт.

Водночас, економіст застерігає банкірів проти масштабного застосування штрафів і радить їм застосовувати індивідуальний підхід в роботі з клієнтами.Читайте також:

Порошенко: МВФ не відмовив Україні

Житло у боржників не забиратимуть

Щонайменше сім банків обмежили видачу готівки

ВідеоАкції протесту "проти свавілля банків і держави"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: