КМДА оприлюднила тарифи на платні медичні послуги

Київська влада не покидає думки зробити столичну медицину платною.

Київська міська державна адміністрація оприлюднила новий проект розпорядження щодо запровадження в столичних закладах охорони здоров’я платних послуг для населення.

Документом під назвою "Про регулювання тарифів на платні послуги, що надаються лікувально-профілактичними державними і комунальними закладами охорони здоров’я" передбачено затвердити тарифи на медичні послуги для 7 закладів лікарняної сфери столиці.

Як зазначено в документі, він приймається з метою “недопущення необґрунтованого зростання тарифів на платні послуги, надання медичної допомоги громадянам застрахованими за добровільним медичним страхуванням, іноземних громадян, для отримання гарантованого медичного обслуговування”.

Зазначене розпорядження затвердить тарифи на платні послуги, що їх надають наступні лікувальні заклади:

Дитяча клінічна лікарня № 7 Печерського району;

Поліклініка № 3 Дніпровського району;

Київське міське бюро судово-медичної експертизи;

Київська міська клінічна шкірно-венерологічна лікарня;

Стоматологічна поліклініка Дніпровського району;

Центр репродуктивної та перинатальної медицини та Поліклініка № 2 Дніпровського району.

Цим документом столична влада доручить Головному управлінню охорони здоров’я та медичного забезпечення КМДА забезпечити надання безоплатних послуг пільговим категоріям громадян (перелік цих категорій громадян передбачений в додатку до розпорядження, але наразі не оприлюднений).

Крім того, міська влада своїм розпорядженням зобов’яже Головне управління охорони здоров’я заборонити лікувально-профілактичним закладам міста стягнення будь-яких платежів з громадян у системі державного медичного страхування за надання їм медичної допомоги.

Відповідно до запропонованих тарифів, послуги, що, наприклад, надаються платно у Центрі репродуктивної та перинатальної медицини коштуватимуть:

консультація акушера-гінеколога – 48 грн.;

комплексне ультразвукове дослідження матки при вагітності та перинатальне обстеження стану плода – 120 грн.;

лабораторні дослідження – від 7 грн. до 260 грн.;

прийом лікаря-сексопатолога подружньої пари – 127 грн.

У Дитячій клінічній лікарні № 7:

за комплексне ультразвукове дослідження для чоловіків (нирки, сечовий міхур) передбачається встановити плату в розмірі 98 грн.;

за комплексне ультразвукове дослідження для жінок (нирки, сечовий міхур, матка) – 110 грн.;

консультацію лікаря – від 15 грн. (стоматолога – терапевта) до 109 грн. (консультація дитячого професора педіатра вищої категорії);

за проведену ін’єкцію – від 3 до 35 грн.;

за накладання швів – 60 грн.;

реєстрацію лікарняних листів - 6 грн.

Як повідомляв ТСН.ua , останнім часом влада Києва висунула ряд резонансних ініціатив. Зокрема, йдеться про рішення КМДА запровадити плату за медичні послуги в столиці, за відвідування кладовищ, за "додаткові послуги" ЖЕКів тощо.

Незважаючи на припис прокуратури щодо незаконності запровадження КМДА плати за медпослуги, 3 лютого перший заступник голови КМДА Ірена Кільчицька повідомила, що офіційна плата за медичні послуги у лікувальних установах Києва може бути впроваджена з 1 березня.

10 лютого керівник Головної служби соціально-економічного розвитку Секретаріату президента Роман Жуковський заявив, що президент одразу скасує рішення щодо запровадження платних послуг у сфері медицини, якщо воно буде ухвалено.

18 лютого прес-служба прокуратури міста Києва повідомила, що в столиці притягнуто до відповідальності працівників поліклініки №1 Солом’янського району, які ввели плату за медичні послуги.

Читайте також:

КМДА все одно зробить медицину платною. Лише назве це по-іншому

Комунальні тарифи у Києві підвищаться з 1 травня

В Києві відбудеться референдум про недовіру Черновецькому

Балога вимагає у Тимошенко негайно розібратися з Черновецьким

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: