Рішення про оренду майна в Києві відтепер не прийматиметься публічно

КМДА змінила правила здачі в оренду комунального майна. Тепер рішення буде приймати спеціальна комісія, яку очолила Ірена Кільчицька.

Ірена Кільчицька
УНІАН
Ірена Кільчицька призначена головою комісії
Прийняття рішень про здачу в оренду комунального майна в Києві більше не буде публічним.

Якщо досі їх затверджувала міськрада, то тепер, згідно з розпорядженням Київської міської адміністрації, достатньо буде дозволу комісії при КМДА.

Тимчасовий порядок укладення договорів оренди майна комунальної власності Київська міська державна адміністрація прийняла ще 19 лютого. Але досі він не був оприлюднений.

Відповідно до розпорядження, рішення про укладення договорів оренди нерухомості та продовження діючих буде приймати комісія при КМДА, а не депутати міськради. Її головою призначено перший заступник голови КМДА Ірена Кільчицька, до складу увійшли посадові особи головного управління комунальної власності Києва - Анатолій Чуб, Юрій Стретович, Денис Степаненко, Сергій Розсоха, а також депутат міськради фракції блоку Леоніда Черновецького Віталій Лавриненко.

Скоротився і термін укладання договорів - тепер він не може перевищувати шести місяців (досі більшість договорів діяли більше року). Вартість оренди не може бути нижче базової орендної ставки - від 3% до 100% від вартості майна, визначеної експертним шляхом. У комунальній власності на 1 липня 2006 року перебувало 5,1 млн кв. м нерухомості, з них орендувалося 998,6 тис. кв. м.

Адміністрація пояснює своє рішення бажанням подолати кризові явища в умовах падіння попиту на оренду нерухомого майна і створити сприятливі умови для розвитку підприємництва. У розпорядженні наголошується, що його прийняття дозволить наповнити міський бюджет і ефективніше використовувати комунальне майно.

"Тепер спростяться правила здачі майна в оренду. Раніше, щоб орендувати будь-що в Києві, потрібно було пройти кілька комісій і затвердження в міськраді", - говорить голова комісії Київради з ЖКГ та ПЕК (фракція "Громадський актив Києва") Юрій Бондар.

Опозиція побоюється, що розпорядження КМДА, навпаки, призведе до зменшення надходжень в міський бюджет.

"До останнього моменту рішення про здавання майна в оренду приймалося колегіальним органом, що давало змогу не допускати прийняття рішення на користь окремих осіб", - відзначає заступник голови комісії Київради з питань власності Денис Москаль (фракція БЮТ).

За його словами, новий механізм "відводить у тінь" схему видачі дозволу на оренду майна. "Фракція БЮТ міськради буде оскаржувати розпорядження КМДА. Плануємо розглянути відповідне питання на найближчому засіданні", - повідомив пан Москаль.

Рішення створює також законодавчу колізію - тепер розглядати питання оренди комунального майна будуть два органи влади, вважає Денис Москаль. Він підкреслює, що, незважаючи на розпорядження КМДА, продовжує діяти рішення Київради "Про затвердження порядку передачі майна територіальної громади міста Києва в оренду", де сказано, що здачею в оренду майна повинен займатися міськрада.

"Одне і те саме приміщення може бути передано в оренду різним орендарям - двома різними рішеннями різних комісій", - відзначає пан Москаль. Він нагадує, що у вересні 2009 року була подібна ситуація, коли Спілку кінематографістів України виселили з приміщення, надавши інше, але виявилося, що нове приміщення було вже продано.

Де-юре два органи дійсно будуть виконувати одні й ті ж функції, погоджується керуючий партнер юридичної фірми Amond & Smith Денис Кузнєцов. Але, щоб опротестувати розпорядження КМДА, необхідно винести питання на засідання Київської ради.

"А ймовірність того, що міськрада буде перешкоджати роботі міськадміністрації, мала, тому що на сьогоднішній момент в Київраді більшість підтримує мера столиці", - сказав він.

Читайте також:

Половині заступників Черновецького загрожує відставка

Київська влада виселяє митців з Будинку актора

Київрада продала земельних ділянок на 20 млн гривень
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: