КМДА роздає землю Феофанії - БЮТ

Микола Томенко заявляє про намір столичної влади здійснити тіньову приватизацію близько 2 тисяч гектарів охоронних земель Києва для забудови.

Заступник лідера БЮТ Микола Томенко заявляє про намір столичної влади здійснити тіньову приватизацію близько 2 тисяч гектарів охоронних земель Києва для передачі під забудову.

Про це він повідомив сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

Микола Томенко
ЛIГАБiзнесIнформ
Микола Томенко звинувачує київську владу
За словами Томенка, представники інтелігенції повідомили БЮТ про намір влади Києва віддати під забудову понад 2 тис. га земель в тому числі в Феофанії.

“Зараз придумана хитра схема як обійти Генплан забудови столиці, обійти процедури чинного законодавства. Робиться зараз наступним чином: заступник Київського міського голови видає документ, який називається згода на розроблення документації землеутрою, і ви ходите збираєте погодження. А потім на сесії в якийсь момент хтось зачитає, що давайте проголосуємо за постанову 14 чи 15 і проголосують. І ніхто не знає, що це за постанова, що вона означає. Але йдеться практично про 2 тис. га , які на сьогоднішній день вже виведені з меж охоронної зони парку пам’ятки садово-паркового мистецтва “Феофанія”, - зазначив Томенко.

Він окрему увагу звернув на те, що погодження із забудовою охоронної зони навколо „Феофанії” президента НАНУ Бориса Патона, голови Державної служби з питань національної культурної спадщини Миколи Кучерука, заступника голови КМДА, начальника Головного управління земельних ресурсів Анатолія Муховикова, Генерального директора комунального об’єднання „Київзеленбуд” Петра Яворовського та начальника Головного управління охорони культурної спадщини КМДА Руслана Кухаренка були зібрані у короткий термін, протягом тижня - з 17 по 25 липня ц.р.

Згідно з документами, які має БЮТ, отримати частину заповідної території претендують зокрема, комерційні структури, житловий кооператив.

Томенко підкреслив, що відведення вказаних територій для житлового будівництва не передбачено Генеральним планом розвитку м. Києва на період до 2020 року, тому реалізація цих проектів негативно вплине на формування рекреаційної системи міста.

До того ж, відведення земельних ділянок для житлового будівництва за рахунок територій держлісфонду, включаючи природно-заповідні території, є порушенням земельного, містобудівного та природоохоронного законодавства.

Отримання відповідних погоджень з боку структур, підзвітних Кабінету міністрів, у такі стислі терміни може свідчити, на думку заступника лідера БЮТ, про те, що підготовка передачі природоохоронних земель у столиці України під забудову – це спільний проект Уряду Януковича і КМДА, який намагаються реалізувати „під шумок” виборчої кампанії.

“Що мене непокоїть, якщо такі відомі люди, які погодили це за тиждень, то очевидно це як мінімум проект урядовий, очевидно що уряд домовився з КМДА для того, щоб заохотити когось. У нас під час виборів завжди такі проекти актуальні. Перед президентською кампанією ви пам’ятаєте зупинили роздачу землі в Пущі Водиці, яку роздавали тим, хто голосував за Конституцію”, - сказав Томенко, додавши, що сподівається почути від прем’єр-міністра заяву або пояснення, “якщо уряд ні при чому”.

Томенко повідомив, що БЮТ направить відповідні звернення до прем’єр-міністра з проханням з’ясувати мотивацію подібної діяльності підзвітних йому структур, а також до Генерального прокурора, щоб перевірити законність відповідних рішень.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: