КМДА все одно зробить медицину платною. Лише назве це по-іншому

Київська влада розробляє проект розпорядження, яким зробить платними "окремі" медичні послуги.

Київська міська держадміністрація планує до 1 березня розробити остаточний варіант розпорядження про введення тарифів на окремі медичні послуги.

Таке рішення було ухвалене на спеціальній нараді, яку в середу, 25 лютого, провів в.о. голови КМДА Анатолій Голубченко (як відомо, мер столиці Леонід Черновецький наразі перебуває у відпустці).

Заступник мера Ірена Кільчицька, яка була присутня на нараді, повідомила, що при медичних закладах працюють спеціальні благодійні фонди, які вимагають від пацієнтів сплати так званих добровільних внесків.

І така діяльність, наголосила вона, іде врозріз з вимогами чинного законодавства. Тому попри те, що, згідно з Конституцією України, вся медицина безкоштовна, з такими порушеннями треба боротися встановленням офіційних тарифів на деякі медичні послуги, вважає Кільчицька.

Як зазначив Голубченко, введення оплати на окремі медичні послуги "є першим кроком до створення прозорої схеми в роботі медичної галузі міста Києва".

"Але, разом з тим, необхідне удосконалення законодавства і на загальнодержавному рівні", - зауважив він.

Голубченко повідомив, що проект розпорядження протягом трьох місяців був розміщений на офіційному сайті КМДА. Планується, його остаточний варіант буде розроблено до 1 березня.

Нагадаємо, зробити київську медицину платною чиновники вирішили ще у грудні минулого року.

Пізніше прокуратура столиці заявила, що низка положень документа про платну медицину порушує конституційні права людини.

Представник Секретаріату президента Роман Жуковський пообіцяв, що Віктор Ющенко одразу скасує рішення щодо запровадження платних послуг у сфері медицини, якщо воно буде ухвалено.

Читайте також:

Кияни не платитимуть за медичні послуги

Лікарі, які брали гроші з пацієнтів, відповідатимуть у суді

Черновецький готує "перевороти" у трьох районах Києва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: