Книгу відгуків та пропозицій скасували: куди тепер звертатись українцям, щоб захистити свої права

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Книгу відгуків та пропозицій скасували: куди тепер звертатись українцям, щоб захистити свої права

pixabay.com

На зміну книгам відгуків сьогодні прийшли соціальні мережі.

В Україні скасували обов'язковість ведення книги відгуків та пропозицій у сфері послуг.

Про це 16 жовтня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Обов'язковість їх ведення Кабмін скасував ще торік, але відповідну документацію підготував лише зараз. На радощах, в Мережі, дехто навіть спалює ці книги, демонстративно, але не всі.

"Ми поки що зберігаємо ці книжечки в куточку нашого споживача. Чи користувався він попитом серед гостей, звичайно ні. Сьогодні рулять соціальні мережі та інтернет-майданчики", - йдеться у сюжеті.

Так, в Мережі будь то поганий чи хороший відгук - наврядчи видалиш. Клієнти пишуть все як є і їхнє повідомлення бачать у сотні більше людей, ніж в паперовій книзі. Тому до дописів у Інтернеті бізнес уважніший.

Героїня сюжету Злата Додатко і місяця не відходила у взутті, яке придбала в одному із магазинів. Пів підошви відклеїлося просто на роботі. У соцмережу виклала про це свій відгук з відео, і магазин одразу відповів.

"Мені сказали можна приїхати у будь-який зручний час. Я взяла чек і повернула спокійно на нову пару. Тепер в мене така сама пара, але ціла", - каже клієнтка магазину.

Хоча такий метод сучасний і дієвий, юридичної сили в питанні захисту прав споживачів він не має. Тепер потрібно від руки писати заяву на ім'я адміністратора або власника закладу, інформація є у кутку споживача. Або ж іти вище.

Відповідно до чинного законодавства, споживач може скаржитися у орган контролю. Наприклад: Держспоживслужбу або на гарячу лінію зателефонувати, чи залишити онлайн повідомлення. Це буде підставою для проведення перевірки. 

І тут є певна перевага для споживача, бо нині діє мораторій на перевірки бізнесу, та якщо є скарги громадян, це підстава ігнорувати обмеження, і таки перевірити діяльність підприємця.

Нагадаємо, 7 жовтня в Україні офіційно набув чинності наказ Мінекономіки, який скасовує обов'язкове ведення паперової Книги відгуків та пропозицій. 

В Україні скасували обов'язковість ведення книги відгуків та пропозицій у сфері послуг

В Україні скасували обов'язковість ведення книги відгуків та пропозицій у сфері послуг
Наступна публікація