Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Князєв розповів про нові напрацювання у розслідуванні вбивства Шеремета

Журналіст загинув за день до того, як мав підписати документ про створення в Україні нового благодійного фонду.

Голова Національної поліції Сергій Князєв заявив, що у слідства є нові напрацювання у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Про це він сказав 23 липня, доповідаючи про розслідування президенту Володимиру Зеленському.

Князєв наголосив, що наразі злочин не розкрито, однак у слідства є певні напрями, за якими триває розслідування. Вони є таємницею слідства і не можуть бути розголошені на загал.

"Пане президенте, на теперішній час Національна поліція має ряд перспективних напрямків своєї роботи щодо розкриття вбивства Павла Шеремета. Враховуючи, що зазначена інформація має обмежений доступ і знаходиться в активній фазі, готовий Вам доповісти особисто. На це я отримав сьогодні дозвіл слідчого (постанову на надання дозволу на розголошення відомостей досудового розслідування) у певному обсязі, де мені делеговано розголосити дані досудового розслідування президентові України та міністру внутрішніх справ Арсену Авакову”, - сказав Князєв.

Після цього Зеленський разом з Аваковим і Князєвим пішли ознайомлюватися з матеріалами слідства.

При цьому Зеленський пообіцяв журналістам дати відповіді на запитання.

До цього Князєв нагадав основні версії злочину: професійна діяльність Шеремета на території України та за кордоном, зокрема, в Білорусі та Росії; дестабілізація політичної ситуації в Україні; побутові та міжособистісні ситуації; помилка в об'єкті злочину.

Також Князєв додав, що окремо перевіряється причетність до вбивства екстремістських організації, які могли діяти з метою "зміни влади чи повалення Конституційного ладу".

Зазначено, що відпрацюванням близьких та рідних Шеремета, його співмешканки встановлено, що з ними конфліктних ситуацій не виникало.

Також Князєв повідомив, що наразі "тривають дії щодо встановлення мети в'їзду, супроводу, зустрічей, фінансових активів, діяльності та можливих конфліктів Шеремета за межами України".

За його словами, від компетентних органів 9 країн – Бельгії, Швеції, Білорусі, Нідерландів, Молдови, Латвії, Литви, Киргизії і Туреччини – вже отримані матеріали виконаних клопотань.

"У матеріалах з Литовської республіки говориться, що в листопаді 2015 року у Вільнюсі був створений благодійний фонд "Солідарні медіа", директором якого був Шеремет. Допитані жителі Вільнюса дали свідчення, що Шеремет мав намір зареєструвати Фонд сприяння дотриманню прав людини в Україні та ЗМІ. Фінансові документи він планував підписати 21 липня 2016 року, але за день до цього загинув", - повідомив Князєв.

Нагадаємо, Павло Шеремет був убитий в центрі Києва три роки тому - 20 липня 2016 року. Поки злочин залишається нерозкритим. Журналіста поховали в Мінську. За даними слідчих, зловмисники закріпили вибухівку на днище авто, за кермом якого був Шеремет. Також було повідомлено про те, що для вбивства відомого білоруського журналіста зловмисники використовували елементи протипіхотної міни МОН-50

Під час розслідування з'ясувалося, що в ніч перед вбивством журналіста Павла Шеремета біля його будинку був помічений колишній співробітник СБУ. Його зафіксували камери відеоспостереження. Він був присутній біля будинку Шеремета принаймні кілька годин - і саме в цю ніч під машину журналіста заклали вибухівку. Журналісти з'ясували, що чоловіка звати Ігор Устименко. 

Національна поліція від 24 липня 2017 року засекретила всі ухвали судів щодо справи про вбивство журналіста Павла Шеремета із міркувань безпеки. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції