Коаліція хоче посередників

Петро Симоненко оприлюднив заяву коаліції, в якій сказано про потребу невідкладно звернутися до міжнародних посередників. Врегулювання кризи знаходиться під загрозою


Україні терміново необхідна допомога міжнародних посередників, оскільки Президент України Віктор Ющенко «заблокував роботу Конституційного Суду і через це врегулювання нинішньої політичної кризи правовим шляхом знаходиться під великою загрозою».

Про це йдеться у заяві коаліції національної єдності, оголошеній на засіданні парламенту лідером фракції КПУ Петром Симоненком. 


У заяві зазначено, що всі укази президента, якими він «втручається в роботу судових і правоохоронних органів, повинні бути негайно відмінені». 

Петро Симоненко наголосив, що політичні сили, які входять до коаліції, «в повному обсязі виконують домовленості, що містяться у заяві трьох лідерів держави і надалі готові діяти у спосіб, необхідний для вирішення нинішньої політичної кризи виключно в рамках Конституції і законів України». 

Нарада у Віктора Ющенка
Сайт президента України
Протистояння між президентом і Верховною Радою триває

Коаліція заявляє, що процес мирного врегулювання політичної кризи в Україні «в односторонньому порядку блокується Президентом України Віктором Ющенком». У заяві зазначено, що указом Президента від 5 червня про призначення позачергових виборів до ВР порушено пункти 1 і 7 спільної заяви політичних лідерів від 27 травня.

У ній зазначено, що в основі указу лежать заяви кількох пропрезидентських політичних партій, а також що одні лише рішення з’їзду будь-якої партії не можуть бути підставою для видання указів Президента, «навіть якщо це партія самого Президента». 


У заяві йдеться про те, що депутатська фракція ”Наша Україна” не може згідно з законом припинити свої повноваження, оскільки вона утворена блоком різних політичних партій, одна з яких уже заявила протест проти незаконних рішень з’їзду.

«Група депутатів опозиційних фракцій у Верховній Раді офіційно засвідчила, що заяви народних депутатів про складання повноважень фальсифіковані», - йдеться в заяві.

В документі також сказано про те, що Секретаріат Президента продовжує чинити «незаконний тиск на Конституційний Суд». «Ні про які демократичні дострокові вибори парламенту не може йтися, якщо Президент привласнив право незаконно призначати голів районних судів, відправляти у відставку і призначати суддів Конституційного Суду, звільняти та призначати без жодних правових підстав генеральних прокурорів», - сказано в заяві коаліції. В ній зазначається, що «це не демократія, а узурпація влади».

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: