Коаліція не захотіла боротися з кризою. Янукович не проти

Коаліція вирішила, що ухвалити антикризову програму уряду вона не зможе.

На засіданні ради коаліції 29 квітня його учасники дійшли висновку, що перспективи ухвалення урядової антикризової програми дуже сумнівні.

Документ, зареєстрований у Верховній раді 23 грудня 2008 року, дотепер не розглянутий профільними комітетами. Втім, в Партії регіонів вже відмовилися від жорстких вимог прийняти цю програму.

На засіданні ради коаліції, яке тривало півтори години, його члени розглянули два питання – антикризові законопроекти, запропоновані урядом і суб'єктами коаліції, і перспективи ухвалення антикризової програми Кабміну.

Нагадаємо, 26 березня під час акції протесту в Криму лідер Партії регіонів Віктор Януковіч зажадав від уряду прийняти антикризову програму і зміни до бюджету. У противному випадку він погрожував заблокувати роботу Верховної ради.

Ця загроза була реалізована 2 квітня. Проте вже на засіданні погоджувальної ради 13 квітня керівники фракцій БЮТ і ПР домовилися про те, що антикризова програма буде допрацьована протягом декількох тижнів з урахуванням вимог ПР.

Обговоривши перспективи ухвалення антикризової програми уряду, в коаліції дійшли висновку, що її не вдасться затвердити ні на наступному пленарному тижні, ні взагалі коли-небдь.

"Зараз антикризова програма не може пройти навіть профільні комітети", - відзначив один з учасників засідання.

Ці слова підтвердив і присутній на засіданні міністр Кабінету міністрів Петро Крупко.

"З грудня, коли була внесена антикризова програма уряду, її розглянули тільки 7 з 18 профільних комітетів Верховної ради.

Уряд готовий врахувати вимоги Партії регіонів, які відповідають духу програми. Ми готові до діалогу в комітетах і фракціях, але тепер все залежить тільки від парламенту", сказав Крупко.

Нагадаємо, 13 квітня лідер фракції БЮТ Іван Киріленко заявив, що 7 комітетів, які розглянули урядову програму, очолюють переважно представники БЮТ.

Ще 11 комітетів, які повинні розглянути документ, дотепер цього не зробили.

Втім, заступник глави фракції блоку Литвина Олег Зарубінській вважає, що Кабмін може прийняти антикризову програму і власним рішенням, без участі парламенту.

"Я не знаю, буде поставлений на голосування цей документ чи ні. Але ні в Конституції, ні в законах не вказано, що парламент повинен затвердити цю програму. Тому мені незрозумілі вимоги Партії регіонів", - заявив Зарубінський.

Тим часом в Партії регіонів вже немає ентузіазму у відстоюванні необхідності ухвалення програми виходу з економічної кризи.

"Говорити зараз про які-небудь акції неактуально, тому що я не знаю, який саме документ обговорюється. Коли ми знатимемо, якими будуть наступні кроки цієї коаліції і уряду, тоді ми і ухвалимо рішення", - сказав перший заступник голови ВР Олександр Лавринович.

Читайте також:

Ющенко погодився разом з урядом ігнорувати Раду

БЮТ пообіцяв антикризову програму у травні

Останній праведний бій "регіонів"

"Регіонали" радіють, що своїми мітингами змусили Ющенка погодитися на вибори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: