Коаліція вигадала собі назву та "правила поведінки"

Нова парламентська більшість буде називатися коаліцією "Національного розвитку, стабільності й порядку".

Її учасники погоджується повністю відмовитися від проведення перевиборів до Ради.

Володимира Литвина обрали спікером
УНІАН
Литвин може згуртувати навколо себе нову більшість
Про зміст коаліційної угоди, яку фракція БЮТ передала фракціям НУ-НС і блоку Литвина, пише газета "Комерсант-Україна".

На Филиппинах затонул паром с 100
УНІАН
БЮТ пропонує коаліції підтримати програму уряду
Документ міститься на 13 сторінках та складається з двох частин. У першій задекларовані першочергові завдання (зокрема, ухвалення закону про парламентську опозицію), а також умова автоматично підтримувати програму діяльності уряду.

Друга частина - "Регламент діяльності коаліції" - складається з шести розділів. Так, БЮТ пропонує вважати коаліцію за недійсну, якщо в ній менше 226 депутатів. Також проурядовий блок пропонує встановити новий лад узгодження і ухвалення законопроектів.

Зокрема, "коаліція підтримує тільки ті законопроекти і ухвали, які минули узгодження в уряді або дістали схвалення ради коаліції". Втім, у наступному пункті вказано, що незгода фракції-учасника коаліції підтримати законопроект або інший проект рішення Верховної ради є фактичним використанням права вето.

Такі рішення, за винятком законопроектів, внесених опозицією, спікер не має права виносити на розгляд парламенту.

Як повідомляє "Комерсант-Україна", вчора на закритому засіданні фракції депутати від НУ-НС розглядали цей документ. Попри те, що у них одразу виникло безліч питань, вони впевнені, що вже через чотири дні його підпишуть.

За словами одного з присутніх на засіданні фракції НУ-НС, в ньому брав участь представник президента Петро Олійник, який повідомив, що Віктор Ющенко підтримує формування нової коаліції "з прозорими умовами її створення".

Нагадаємо, нова коаліція у парламенті була створена 9 грудня, коли депутати обрали новим спікером Володимира Литвина. Втім, її дієздатність досі викликає сумніви, адже за Литвина відмовились голосувати понад 30 членів НУ-НС (натомість його кандидатуру підтримали комуністи).

Сьогодні депутати планують розглянути низку антикризових законопроектів, питання про обрання і звільнення суддів, а також заслухати звіт керівництва Нацбанку про ситуацію у фінансовій сфері.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: