Коаліція взялася за несумлінних мерів

Незабаром Верховна рада може взятися за розслідування діяльності харківської влади. Луценко пропонує не оминути і київську.

У Верховній раді України зареєстровано проект постанови про створення Тимчасової слідчої комісії щодо розслідування зловживань Харківського міського голови Михайла Добкіна та секретаря Харківської міськради Геннадія Кернеса.

Добкін Кернес
Якість роботи харківського мера Михайла Добкіна (справа) та Геннадія Кернеса викликає все більше сумнівів
Як повідомили у прес-службі народного депутата від БЮТ Олександра Фельдмана, парламентське розслідування має торкнутися "незаконної приватизації та розподілу землі, яка знаходиться у державній власності, нецільових витрат коштів міського бюджету, порушень у сфері управління житлово-комунальним господарством і тарифікації послуг, а також кредитної політики міста".

Відповідний проект постанови на розгляд у парламенті внесли народні депутати Олександр Фельдман, Олег Ляшко (БЮТ) та Микола Катеринчук (НУ-НС).

В свою чергу, коментуючи можливість створення такої комісії, народний депутат від НУ-НС Юрій Луценко вважає, що має бути створено також парламентську слідчу комісію з розслідування діяльності влади Києва.

Він зауважив: "Є принципова різниця – у діючому законодавстві є статті, які прямо дають відповіді, як змінити мера, який ганьбить місто. Губернатор області може напряму подати у Верховній раді пропозицію про перевибори, і більшість у парламенті може їх проголосити без змін до законодавства. Звичайно, перед цим має попрацювати комісія, яка покаже, принаймні, основні порушення законодавства".

По Києву вирішити це питання дещо складніше, адже згідно із законом про спеціальний статус Києва як столиці України міський голова одночасно є головою міськадміністрації, тому методи зміни київської влади є складнішими, зазначив Луценко.

"Але спільна робоча група НУ-НС та БЮТ вже розробила два варіанти підходу до вирішення цієї проблеми. У свій час вони будуть запропоновані Верховній раді. Перед цим також буде створено тимчасову слідчу комісію по перевірці діяльності київської влади", - сказав Луценко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: