Коаліція залишила БЮТ без ключових посад у парламенті

БЮТ не отримає керівництво у ключових парламентських комітетах, на які претендував у зв'язку з переходом в опозицію.

Парламентська коаліція залишила БЮТ без ключових посад у Верховній раді. Комітети ВР, "обезголовлені" у зв'язку з переходом їхніх керівників до складу нового Кабміну, отримають нових глав за квотою тих самих фракцій, які формували їх попередній персональний склад.

Таким чином, БЮТ не отримає керівництво у ключових комітетах, на які претендував у зв'язку з переходом в опозицію. Опозиція вимагала віддати їй бюджетний комітет, комітети з питань регламенту, правосуддя, свободи слова та інформації та інші.

За постанову про відповідний розподіл посад у Верховній раді 13 квітня проголосували 234 народних депутати: 169 від Партії регіонів, 11 - БЮТ, 6 – НУ-НС, 27 комуністів, 17 депутатів від Блоку Литвина і чотири позафракційні.

Перед голосуванням з постанови був вилучений пункт про призначення главою комітету з питань свободи слова депутата від Партії регіонів Олени Бондаренко у зв'язку з тим, що на керівництво в цьому комітеті претендує опозиція.

Як повідомив автор документу, депутат-регіонал Олександр Єфремов, прийнята сьогодні постанова пропонує змінити персональний склад комітетів (шляхом обрання голови комітету, першого заступника, заступника голови, секретаря комітету) із збереженням представництва на відповідних посадах представників тих депутатських фракцій, депутати від яких вибули зі складу таких комітетів.

Нагадаємо, на минулому пленарному тижні опозиція блокувала трибуну ВР, щоб не допустити перерозподілу керівних посад у парламентських комітетах без урахування вимог опозиції, яка претендує на шість ключових комітетів Верховної ради. На думку влади, блокування трибуни ВР викликане небажанням опозиції почути правду про ситуацію в паливно-енергетичній сфері і спробами заблокувати бюджетний процес. У БЮТ стверджують, що не мають наміру блокувати ухвалення бюджету на 2010 рік.

Читайте також:

Ще один бютівець увійшов до складу парламентської коаліції

Опитування: у наступну Верховну раду не потраплять НУ-НС і Литвин

БЮТ відкликає своїх депутатів з керівних посад у комітетах ВР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: