Коаліція знову звернеться до КС

Представники більшості проситимуть суд зробити висновки щодо конституційності третього указу Президента про розпуск парламенту. Незадовлений і спікер Мороз.

"Наші юристи займаються цим питанням, а ми збираємо 45 підписів", - сказав журналістам член фракції Партії регіонів Володимир Макеєнко.

"Ми намагаємося з'ясувати, коли Верховна Рада визнається нелегітимною за відсутності 150 депутатів. Ми вважаємо, що така норма діє тільки на момент складення присяги, а опозиція вважає, що діє і після - протягом всієї роботи парламенту", - зазначив він.

Водночас інший депутат від Партії регіонів Юрій Мірошниченко пояснив, що подання до Конституційного Суду стосуватиметься роз'яснення розбіжностей між 82 і 90 статтями Конституції.

"Якщо буде таке звернення до КС, то воно матиме конструктивний, а не деструктивний характер", - зазначив депутат.

Як відомо, у 2002 році КС уже виніс рішення про те, що наявність 300 депутатів необхідна для визнання Верховної Ради легітимною не тільки на момент складення присяги, але й протягом усього скликання.

Володимир Макеєнко
Володимир Макеєнко та його колеги продовжують наполягати на легітимності парламенту Фото: portal.rada.gov.ua

Тим часом, з критикою президентского указу виступив і спікер ВР Олександр Мороз. Він сумнівається у можливості виконання указу Президента про призначення дати позачергових парламентських виборів на 30 вересня до того часу, поки депутати від опозиції не складуть свої повноваження.

Про це він сказав на засіданні Ради у вівторок, назвавши результативну частину указу бездоганною з юридичної точки зору.

"Але констатуюча частина, яка посилається на рішення двох з’їздів ("Нашої України" і БЮТ), сумнівна за змістом. Не тому що вони тут сумнівні, ці фрази, а тому що рішення з’їздів сумнівні", - сказав Мороз.

Зокрема, за його словами, викликає сумнів юридична процедура складення опозиціонерами своїх повноважень.
"Відносно тих списків, які запропоновані, у нас є до півтора десятка зауважень, які стосуються навіть не того, що не оголошено тут, у сесійній залі, про складання повноважень, а мова йде про те, що люди взагалі не писали ніяких заяв", - сказав Мороз.

"Частина у цих списках написала свої заяви про те, що вони відкликають їх після 18 квітня. Вони писали ці заяви в останні дні", - додав він.

Також, за словами Мороза, досі "незрозуміла ситуація у ЦВК стосовно того, що список партії "Наша Україна" не обнулений і там є щонайменше 44 кандидати в депутати, які готові зайняти місце тих, хто вибув зі складу парламенту".

Водночас Мороз висловив надію, що "Наша Україна" і БЮТ "знайдуть можливість 150 депутатів направити у відставку, так як вони цього вимагають".

"Я хотів би, щоб ніхто не висловлювався з шельмуванням указу президента. Це його особиста справа. Але що стосується цієї частини проблеми, вона має бути юридично врегульована", - сказав він. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: