Коаліцію БЮТ і НУ-НС майже створено

Представники НУ-НС після зустрічі з президентом одностайно вирішили підписати коаліційну угоду з БЮТ і висунути Кириленка на посаду спікера.

Блок "Наша Україна – Народна самооборона" одностайно підпише коаліційну угоду з БЮТ, а на посаду голови Верховної ради України шостого скликання висуне кандидатуру В'ячеслава Кириленка. 

Віктор Ющенко
Офіційний сайт Президента України
Ющенко закликав НУ-НС утворити коаліцію з Блоком Тимошенко.
Про це журналістам заявив кандидат у народні депутати від НУ-НС Олександр Бондар, коментуючи підсумки зустрічі представників його блоку з президентом України Віктором Ющенком. 

За словами Бондаря, фракція одностайна у підписанні коаліційної угоди з БЮТ. "Повна єдність. Ми усі рішення прийняли", - наголосив він. Іншої кандидатури на посаду спікера, окрім Кириленка, за його словами, висуватися не буде. 

Пізніше стало відомо, що НУ-НС висував п'ять кандидатур на посаду спікера ВР. Серед них були Кириленко, Юрій Костенко, Юрій Єхануров, Арсеній Яценюк та Іван Плющ. Про це сказав кандидат у народні депутати Давид Жванія.

Як розповів представник НУ-НС Юрій Кармазін, під час обговорення кандидатури майбутнього спікера Кириленко взяв самовідвід, проте, за результатами голосування його кандидатуру на посаду голови ВР підтримали 56 представників блоку.

Голова Ради національної безпеки та оборони Іван Плющ також зняв свою кандидатуру. Проти нього, зокрема, виступив перший номер списку блоку Юрій Луценко, який зазначив, що Плющ досі не підписав коаліційну угоду з БЮТ, після чого секретар РНБО заявив, що хоче бути державним діячем, а не народним депутатом.

За підсумками голосування президент Ющенко відзначив, що, оскільки за кандидатуру Кириленка проголосувала більшість – 56 осіб, то виносити інші кандидатури на голосування потреби немає, додав Кармазін.

В'ячеслав Кириленко
УНІАН
В'ячеслав Кириленко наразі має найбільші шанси очолит нову Верховну раду.
Інший представник НУ-НС, В'ячеслав Коваль, заявив, що всі представники його політичної сили підпишуть коаліційну угоду вже сьогодні, 22 листопада

"Без сумніву, сьогодні буде 228 підписів, тобто "Наша Україна" збере всі підписи", - наголосив Коваль. Разом із тим, член НУ-НС Роман Зварич сказав про те, що підписати угоду про коаліцію з БЮТ "Нашу Україну - Народну самооборону" закликав президент.

Зварич додав, що його блок має лише одне зауваження стосовно коаліційної угоди та буде просити БЮТ урахувати позицію президента про відмову від призову до лав Збройних сил України з 2010 року.

За словами Зварича, для Ющенка "позиція щодо контрактної армії є вкрай принциповою". "Я не маю ані найменших сумнівів, що наші партнери по блоку погодяться з принциповою позицією президента України", - зазначив представник НУ-НС.

Відповідаючи на питання щодо того, чи підпишуть Ігор Кріль і Василь Петьовка коаліційну угоду, Зварич відповів, що це питання ставилося під кінець зустрічі "й обговорювалося відверто". 

"Президент дуже чітко висловив прохання, таке неухильне прохання, щоб усі все ж таки проголосували за коаліційну угоду, за умови, що позиція по Збройним силам буде врахована", - пояснив він.

Під час зустрічі з представниками блоку НУ-НС Ющенко також заявив, що головним завданням цієї політичної сили є встановлення стабільності в Україні, повідомляє прес-служба глави держави.

Президент вважає, що депутати, обрані до Верховної ради України, мають усвідомити своє ключове завдання. "Якщо ми не знаємо своєї надмети – цілі того, для чого ми прийшли в політику, хто на якому кріслі буде, мене мало цікавить... На мій погляд, надметою для всіх нас є політична стабілізація в країні", – сказав Ющенко.

Глава держави привітав присутніх з Днем свободи та висловив переконання, що 22 листопада, річниця помаранчевої революції, завжди залишиться визначною датою в історії незалежної України. 

"Три роки тому зусиллями людей, які сидять в цій залі, і багатьох мільйонів української нації був зроблений героїчний крок – крок, пов’язаний з тими помислами, справами, які з одного покоління до іншого передавалися щодо утвердження української державності – вільної демократичної України", – додав він. 

Ющенко також вважає, що мудрі політики добре усвідомлюють відповідальність, яка лежить на них на кожному етапі розвитку держави – в тому числі і сьогоднішньому. У цьому контексті президент наголосив на важливості консолідації навколо ключових загальнонаціональних пріоритетів. 

"Я хочу стверджувати – в єдності сила. Але для цього треба багато висновків зробити, до яких я вас зараз закликаю", – підкреслив президент.

Ющенко-Тимошенко
УНІАН
Президент має провести зустріч також із лідером БЮТ.
"Нас об’єднує ідея незалежної соборної України, і в цьому напрямку роботи вистачає всім. Тема єдності – питання номер один. Давайте не будемо повторювати тих помилок, які були перед цим", – наголосив Ющенко.

Як повідомляє УНІАН із посиланням на представника БЮТ Михайла Поживанова, до зустрічі президента із представниками НУ-НС має долучитися Юлія Тимошенко.

Поживанов розповів, що у четвер о 15.00 відбулося засідання майбутньої фракції БЮТ під головуванням Тимошенко. Однак, за деякий час лідер БЮТ покинула його, мотивувавши це тим, що має намір відвідати Секретаріат президента.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: