Коаліцію офіційно створено

Представники парламентських фракцій "Наша Україна - Народна самооборона" і БЮТ підписали коаліційну угоду.

У Верховній раді України офіційно оголошено про створення коаліції між Блоком Юлії Тимошенко та блоком “Наша Україна – Народна самооборона”.

Під час офіційного оголошення про створення коаліції БЮТ та НУ-НС члени цих двох фракцій аплодували стоячи, а решта присутніх у сесійній залі народних депутатів з фракцій Блоку Литвина, Партії регіонів та КПУ залишилися на своїх місцях і не аплодували.

Головуючий на засіданні ВР Роман Зварич оголосив, що до демократичної коаліції увійшло 227 депутатів (нагадаємо, коаліційний договір не підписав депутат від НУ-НС Іван Плющ – iPlus).

Після оголошення про створення коаліції лідеру БЮТ Юлії Тимошенко було вручено великий кошик з квітами двох кольорів.

Підписи під угодою поставила лідер БЮТ Юлія Тимошенко і лідер фракції НУ-НС В'ячеслав Кириленко.

Відповідна угода була підтримана 227 народними депутатами від обох фракцій під час спільного засідання, яке було проведено в перерві роботи ВР.

Коаліція
УНІАН
Народжено в муках: довгоочікувана коаліція між БЮТ та НУ-НС, в яку вже мало хто вірив, таки відбулася
Раніше повідомлялося, що під час сьогоднішнього засідання парламенту депутати мають намір вибрати голову Верховної ради і сформувати керівні органи парламенту.

Втім, демократична коаліція перенесла на завтра вирішення питання щодо кандидатур прем’єр-міністра України і голови Верховної ради через відсутність кандидата на посаду спікера міністра закордонних справ Арсенія Яценюка.

Головуючий на зборах демократичної коаліції В’ячеслав Кириленко оголосив кандидатуру на посаду прем’єр-міністра від БЮТ – Юлію Тимошенко та кандидатуру на посаду голови ВР від “Нашої України – Народної самооборони” – Арсенія Яценюка.

Водночас представники “Нашої України” зауважили, що офіційного рішення фракції про висунення на посаду спікера ВР кандидатури Яценюка немає через відсутність кандидата.

Після цього Тимошенко запропонувала відкласти на завтра також розгляд питання щодо кандидатури прем’єр-міністра. Вона підкреслила, що це необхідно для того, щоб всі рішення в коаліції були збалансованими.

За її словами, час показав, що між демократичними силами було багато непорозумінь, і тому потрібно крок за кроком відновлювати довіру один до одного через делікатні збалансовані рішення.

Тимошенко пообіцяла, що БЮТ одноголосно підтримає будь-яку кандидатуру на посаду голови ВР, запропоновану НУ-НС та підтриману президентом, і висловила сподівання, що НУ-НС підтримає кандидатуру БЮТ на посаду прем’єра.

Кириленко запропонував перенести на завтра розгляд цих питань на загальних зборах депутатів фракцій НУ-НС і БЮТ, оскільки до цього часу очікується повернення Яценюка із закордонного відрядження.

Як повідомлялося, учора, 28 листопада, міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк відбув до Мадриду для участі у 15-му засіданні Ради міністрів ОБСЄ.

Нагадаємо, 23 листопада під час першого засідання Верховної ради БЮТ і НУ-НС обіцяли створити парламентську коаліцію, але у них не виявилося всіх необхідних підписів для цього. Угоду не підписали шість депутатів від НУ-НС: Василь Петьовка, Ігор Кріль, Станіслав Довгий, Віктор Тополов, Юрій Ехануров, Микола Оніщук, а також позапартійний Іван Плющ.

27 листопада відбулася політрада партії Народний союз "Наша Україна", після закінчення якої член політради НУ-НС, нардеп від блоку НУ-НС В'ячеслав Кириленко заявив, що НУ-НС і БЮТ підпишуть угоду про створення парламентської коаліції на засіданні Верховної ради 29 листопада.

У роботі Верховної ради оголошено перерву до 4 грудня.

ВідеоКириленко оголосив кандидатуру спікера (ексклюзив)

ВідеоСтворення коаліції

ВідеоКоаліцію офіційно створено (ексклюзивне відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: