Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Коболєв розповів, коли російський газ може повернутися в Україну

На його думку, вже з наступного року в Україну постачатимуть російський газ.

Голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв розповів, за яких умов і з якими домовленостями Росія зможе постачати газ на український ринок. Про це він розповів під час Українського газового форуму, передає "Інтерфакс-Україна".

"Мені важко уявити, чому новій компанії (оператор ГТС України - ред.), чому українській стороні може бути цікаво продовження старого контракту. Якщо російська сторона говорить, що вони хочуть якісь короткі умови, інші обсяги, тоді логічно з нашого боку зайняти позицію, і ми її займаємо, що це повинен бути тільки новий контракт, тільки з європейського права, тільки з новим оператором", - вважає Коболєв.

За його словами, новий український оператор уже передав російській стороні проект угоди (interconnection agreements), який регулює питання приєднання мереж.

"Як тільки ці документи будуть підписані, наступним кроком ми зможемо обговорювати доступні потужності, скільки потужностей необхідно "Газпрому", на який термін, які можуть бути тарифи. Тому я не бачу іншого шляху, і я не бачу для української сторони ніякого сенсу йти на якісь інші сурогатні варіанти. Навіщо? Який сенс?", - уточнив голова "Нафтогазу".

"Газпрому" ніщо не заважає розпочати постачання газу українським споживачам у будь-який момент. Щойно у нас буде підписано договори про приєднання і щойно ми впровадимо європейські норми роботи ринку газу, "Газпром" зможе прийти на цей ринок і постачати в такій кількості газ споживачам, як вони захочуть. Більше того, вони можуть робити це досить ефективно, якщо їхня цінова політика буде дешевша, ніж у європейських постачальників", - заявив Коболєв.

Раніше, Нафтогаз замовляв у Газпрому газ, але російська компанія відмовилася його постачати, чим завдала Нафтогазу збитки. Однією з причин відмови є невизнання Росією свого програшу у Стокгольмському арбітражі з Нафтогазом. Відповідно до рішень арбітражу Газпром винен Нафтогазу понад 2,8 мільярда доларів.

"Я не здивуюсь, якщо ми 1 січня (2020 року) побачимо "Газпром експорт" постачальником газу для великих українських споживачі, підприємств різних сфер", — додав голова "Нафтогазу".

Нагадаємо, 19 вересня повідомлялося, що Росія підтвердила готовність підписати нову угоду про транзит газу до Європи через газотранспортну систему України за європейськими законами. А 2 жовтня президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія готова на рік подовжити транзит газу територією України.

Відео У Кабміні не відкидають можливості відновлення прямих поставок газу з РФ

Про це на брифінгу заявив міністр енергетики і довкілля Олексій Оржель. Він щойно повернувся з тристоронніх газових переговорів у Брюсселі. Міністр каже, що відновити прямі поставки газу запропонували росіяни.  

У Кабміні не відкидають можливості відновлення прямих поставок газу з РФ

Залиште свій коментар

Вибір редакції