Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Учнів коледжів звільнили від складання ДПА: роз'яснення від Міносвіти

Учнів коледжів звільнили від складання ДПА: роз'яснення від Міносвіти

Зовнішнє незалежне тестування мають скласти ті, хто планує вступати до вишів.

У 2020 році учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти в закладах фахової передвищої освіти, звільняються від ДПА, але мають право його складати, зокрема, формі ЗНО. Водночас від проходження зовнішнього незалежного оцінювання не звільняють здобувачів освіти, які планують вступати до закладів вищої освіти у 2020 році.

Про це йдеться у листі-роз’ясненні, надісланому керівникам закладів фахової передвищої освіти та оприлюдненому на сайті МОН 23 червня. 

У додатках до свідоцтв про повну загальну середню освіту зазначається звільнення від державної підсумкової атестації. Результати ЗНО як оцінки ДПА вносяться до додатку до свідоцтва за бажанням студента (заявою повнолітнього здобувача або одного з батьків, інших законних представників неповнолітніх здобувачів освіти). Це стосується таких категорій студентів:

  • які у 2019/2020 навчальному році завершують здобуття ПЗСО та завершують навчання у 2021 або 2022 році;
  • які у 2019/2020 навчальному році мають право повторного складання ДПА у формі ЗНО та завершують здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста у 2021 році.

Випускники 2020 року, які у 2019/2020 році, завершують навчання та мають право повторного складання ДПА у формі ЗНО, можуть подати заяви про звільнення від державної підсумкової атестації. Раніше видані накази про надання їм академічних відпусток мають бути скасовані. Зовнішнє незалежне оцінювання складають вступники до закладів вищої освіти.

Крім того, здобувачі освіти, які претендують на золоту або срібну медаль, мають право отримати такі медалі без проходження ДПА.

Раніше Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій дозволила провести зовнішнє незалежне оцінювання у запланований термін. ЗНО триватиме від 25 червня по 17 липня.

Відео ЗНО на старті: все, що треба знати про проведення тестів на карантині

До ЗНО готові. Понад три мільйони масок та понад 100 тисяч літрів антисептиків вже розвезли по пунктах тестування. Незалежне зовнішнє оцінювання - із дотриманням усіх карантинних обмежень - розпочнеться 25 червня - абітурієнти здаватимуть математику. В аудиторіях буде до 15 учнів, усі мають бути в масках і здоровими.  

ЗНО на старті: все, що треба знати про проведення тестів на карантині

Залиште свій коментар

Вибір редакції