Колесніков пояснив, чому не створюється коаліція

За словами "регіонала", президент буде позбавлений впливу на виконавчу владу, а губернатори будуть підпорядковуватися прем'єру.

Депутат від Партії регіонів Борис Колесніков оцінює шанси на створення коаліції з БЮТ як 50 на 50.

"Для початку потрібно обговорити питання на наших фракціях і винести рішення. Крайній термін - закінчення нинішньої сесії. До цього часу потрібно прийняти зміни до Конституції", - зазначив депутат.

Колесніков вважає, що "коаліція без конституційних змін не має ніякого сенсу". "Так що спочатку зміни до Конституції, прийняті в першому читанні, а вже потім створення коаліції, як механізм для реалізації конституційних змін", - сказав він.

Депутат зазначив, що якщо у вересні, у другому читанні конституційні зміни не будуть проголосовані, то "коаліції не буде" і політичні сили підуть на всенародні вибори президента.

"Ми ж реформи робимо не заради реформ, і не заради того, щоб Януковича в парламенті обирати. Адже сьогодні здавалося б для Партії регіонів вигідніше всього піти на всенародні вибори президента і виграти. У нас найвищі рейтинги", - сказав Колесніков.

На питання, чому тоді регіонали не йдуть на всенародні вибори, він відповів: "Ну уявіть, Янукович став президентом, а Тимошенко залишилася прем'єром. Навколо неї легко консолідується більшість в Раді".

"І Янукович-президент із цим нічого не зможе зробити. І в нас тоді виборець запитає - чому ми не виконали свою програму. Тому, ми вважаємо, що потрібно змінити Конституцію, щоб ліквідувати розділення влади раз і назавжди", - сказав Колесніков.

"Деякі люди, які, очевидно, не хочуть об'єднання України, плодять міфи, один з яких зводиться до того, що обраний у Верховній раді президент отримає ще більше повноважень. Це неправда. Президент буде позбавлений впливу на виконавчу владу", - зазначив він.

"Губернатори, а точніше представники Кабміну на місцях, будуть підпорядковуватися прем'єру. Якщо Кабмін - це виконавча влада, на яку покладено завдання, побудувати нову країну, то президент - це гарант Конституції", - заявив депутат.

"Тому, щоб бути гарантом, у нього мають бути механізми – міністерства оборони, закордонних справ, він призначає главу спецслужби і вносить кандидатуру голови НБУ", - зазначив Колесніков.

Він повідомив, що згідно з проектом, у президента зберігається право вето і воно буде долатися трьомастами голосами.

"Не повинно бути конкуренції між двома провідними керівниками країни незалежно від того, хто це. Але з іншого боку ні в кого не повинно бути і абсолютної влади. У інакшому випадку цей шлях веде до диктатури", - сказав депутат.

Колесніков зазначив, що "конституційні зміни і передбачають неможливість встановлення диктатури в країні".

Відповідаючи на питання, чи є всередині Партії регіонів які-небудь групи, які торпедують роботу регіоналів з БЮТ, наприклад, група Льовочкіна і Бойка, регіонал сказав: "Група Льовочкіна і Бойка - це всього лише Льовочкін і Бойко. Нічого вони не торпедують. Вся фракція бере участь в роботі, але кожен має право на власну думку".

Раніше в кулуарах ВР заступник голови фракції Блоку Литвина Олег Зарубінський повідомив, що коаліційна угода між Партією регіонів та БЮТ вже парафована. При цьому він підкреслив, що його політична сила виступає проти "кулуарних, нічних підписань".

Читайте також:

Оприлюднений проект Конституції Тимошенко і Януковича

Тимошенко і Янукович домовились створити коаліцію у вівторок

Ющенко: Тимошенко і Янукович хочуть отримати владу на 10 років

Литвин запросив Януковича до чинної коаліції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: