Коли і які вакцини надійдуть найближчим часом до України: детально розповів Шмигаль

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Коли і які вакцини надійдуть найближчим часом до України: детально розповів Шмигаль

Associated Press

До кінця травня очікуються поставки до України кількох вакцин від коронавірусу.

Україна у найближчі терміни отримає нові партії вакцин від коронавірусу. Йдеться про поставку Pfizer у межах COVAX до кінця травня, дози AstraZeneca цього місяця та Novavax у серпні. 

Про це заявив прем'єр Денис Шмигаль під час години запитань до уряду у ВРУ 21 травня. 

Так, зі слів Шмигаля, окрім партії Pfizer від COVAX у травні, до України має надійти ще 500 тисяч у другому кварталі , інші поставки - в 3 і 4 кварталі, відповідно.

"Стосовно підписаних контрактів. З компанією Pfizer підписано контрактів на 21,2 млн доз вакцин. З них - 1,2 млн доз по ініціативі COVAX. По цій ініціативі уже 240 тисяч доз поставлено до України", - нагадав голова уряду.

Читайте також: Як, коли і чим вакцинуватимуть від COVID працівників сфери освіти: інструкція

Також Україна очікує на нові партії вакцини від компанії AstraZeneca. Йдеться про понад 10 млн доз, із них 6,8 млн за COVAX, а 2 млн Covishield - від індійського Serum Institute.

"1,2 млн доз (AstraZeneca. - Ред.) ми очікуємо з Польщі за домовленістю з Європейською комісією. По сто тисяч нам також обіцяють наші країни-партнери", - додав Шмигаль. 

Крім того, згідно з контрактом, у травні, червні та липні від індійського Serum Institute має надійти по 500 тисяч доз. Шмигаль нагадав, що майже 900 тисяч уже поставлено.

"По Sinovac - 1,9 млн доз. І відповідно також є графік: 26 травня - 500 тисяч і ще 200 тисяч доз на початку червня", - сказав глава Кабміну.

Останньою протягом найближчих місяців надійде вакцина Novavax, якої законтрактовано наразі 10 млн доз. Так, 4 млн доз очікується у серпні, а 2 млн доз надходитимуть далі щомісячно.

Як повідомлялося, українців, яких першою дозою AstraZeneca вакцинували від 24 лютого до 10 березня 2021 року, другою дозою почали щеплювати від 19 травня. Громадян, які щепилися пізніше 10 березня, другою дозою AstraZeneca провакцинують із наступних поставок.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Катерина Булавінова про реакцію на відставку Степанова та хто винен в провалі вакцинації

Катерина Булавінова про реакцію на відставку Степанова та хто винен в провалі вакцинації
Наступна публікація