"Коли настане час": у Синоді туманно прокоментували ухвалення української автокефалії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там нагадали, що Вселенський патріархат має право ухвалювати таке рішення.

Рішення про автокефалію української православної церкви буде ухвалене, "коли настане час".

Про це заявив член священного Синоду Вселенського патріархату, митрополит Австрії і екзарх Угорщини Арсеніос, передає Радіо Свобода.

Зазначається, що він сказав про це в кулуарах засідання Синоду, яке другий день триває у Стамбулі.

"Ми говорили про Томос. Рішення буде ухвалене, коли настане час, але Вселенський патріархат має право ухвалювати таке рішення", – сказав митрополит Арсеніос.

Він також відповів на запитання щодо стосунків із Російською православною церквою, яка виступає проти автокефалії української православної церкви. Арсеніос заявив: "Ми не хочемо створювати нових проблем, але з Божою допомогою будемо діяти так, щоб усе було мирно, як Він і бажає".

ВідеоПитання української автокефалії на синоді у Стамбулі розглянуть найближчими днями

Всі погляди на Стамбул. Там розпочалося засідання священного синоду вселенського патріархату. Надважливого рішення очікують від стамбульських ієрархів. Вони мають остаточно затвердити ухвалене раніше рішення про надання нашій церкві автокефалії. Сьогодні української дискусії у порядку денному не було. Подейкують, що за цю тему священики візьмуться у четвер, в останній день засідання синоду. 

Питання української автокефалії на синоді у Стамбулі розглянуть найближчими днями

Нагадаємо, 7 вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів, які будуть представляти Константинополь у Києві. РПЦ назвала це "безпрецедентним і грубим вторгненням на свою територію".

Після цього священний синод РПЦ на екстреному засіданні вирішив припинити участь церкви у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. 

17 вересня екзархи Вселенського Патріархату на зустрічі з президентом Петром Порошенком повідомили, що Українська православна церква перебуває на фінішній прямій до створення автокефалії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції