Коли прибудуть перші винищувачі F-16 та яке українське місто захищатимуть: деталі від The Guardian

Коли прибудуть перші винищувачі F-16 та яке українське місто захищатимуть: деталі від The Guardian

Харків / Фото: Associated Press

Зокрема, літаки будуть протидіяти російським авіабомбам.

Перші винищувачі F-16, ймовірно, прибудуть до України вже влітку. Очікується, що ці сучасні літаки захищатимуть Харків від російських ударів.

Про це повідомляє The Guardian з посиланням на командувача військово-повітряних сил Нідерландів генерала Арнуда Столманна та власні джерела.

"Приблизно цього літа все вибудовується", - сказав Столманн.

У Нідерландах розпочалася програма навчання українських інструкторів технічному обслуговуванню літаків. За словами генерала, важливо навчити і пілотів, і інженерів, які обслуговуватимуть F-16.

The Guardian наголошує, що в Україні місяцями чекають, щоб почати використовувати винищувачі, бо їхнє використання може змінити динаміку війни і змусить РФ призупинити удари у прикордонних регіонах. Експерти вважають, що українські військові зможуть використати F-16 проти російських літаків, які випускають керовані авіабомби з відстані від 50 до 70 км.

"Протягом останніх тижнів Росія широко використовувала КАБи проти Харкова, запускаючи бомби з літаків, які залишаються в російському повітряному просторі. Численні українські джерела повідомляли, що F-16 захищатимуть друге місто України від цієї зброї", - йдеться в матеріалі.

Як повідомлялося, Нідерланди назвали терміни передавання Україні перших F-16. Зазначається, що перші винищувачі з'являться влітку, а потім постачання буде поставлене "на потік".

Читайте також: 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація