Коли українців пустять до Європи. Все, що треба знати про безвізовий режим з ЄС

Питання скасування віз для українців під час подорожей до Європи стоїть уже давно, проте навіть у разі позитивного рішення, візити до ЄС матимуть жорсткі умови.

До саміту Україна-ЄС, який відбудеться 24 листопада, мають бути готові всі документи щодо впровадження безвізового режиму з Євросоюзом. Проте це ще не означатиме реального втілення рішення у життя.

Коли Україна може отримати безвіз

20 квітня 2016 року Європейська комісія ухвалила політичне рішення про включення України до списку країн, громадяни яких мають право відвідувати країни-члени Шенгенської зони на термін не довше 90 днів.

Тепер законодавче рішення про впровадження безвізу для українців має ухвалити Європарламент, наступна сесія якого триватиме з 21 до 24 листопада. До голосування в Європарламенті має відбутися триалог – перемовини у трьох інститутах влади ЄС, які повинні завершитися ухваленням спільного рішення щодо безвізового режиму з Україною. Європарламент приймає рішення більшістю голосів – 55%.

Наступною інстанцією після євродепутатів є Рада ЄС. Для рішення на рівні міністрів Євросоюзу також не потрібно згоди усіх, воно приймаються кваліфікованою більшістю – "за" мають проголосувати також 55% країн. Коли Рада ЄС підтвердить рішення парламентарів, воно має бути опубліковано в "Офіційному віснику ЄС" та набути чинності на 21-й день після публікації.

Відтак за місяць українці можуть отримати лише черговий прогнозований термін реалізації безвізового перетину кордону з країнами Євросоюзу.

Куди можна буде поїхати без візи

У всі держави Євросоюзу, крім Великобританії та Ірландії, які мають особливі умови в Шенгенській угоді. Водночас у Єврокомісії запевнили, що українці зможуть їздити без віз до чотирьох країн, які не належать до ЄС, але входять до Шенгенської зони – Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.

Безвізовий режим з ЄС. Інфографіка
ТСН.ua

Хто зможе їздити без віз та як надовго

Перевагами безвізового режиму зможуть скористатися лише ті українці, які оформлять собі біометричний паспорт, який відповідає світовим стандартам.

Водночас громадяни, які мають чинні шенгенську візу і закордонний паспорт старого зразка, зможуть спокійно в'їжджати на територію ЄС після введення безвізового режиму.

Українців без візи пустять до країн Євросоюзу на термін не довший від 90 днів протягом кожного 180-денного періоду.

З метою контролю кількості днів перебування у країні ЄС навіть було створено "шенгенський калькулятор".

У разі якщо під час перебування у країні Євросоюзу з'явилася необхідність подовжити візит, необхідно оформити візу.

Порошенко пообіцяв через місяць оголосити ще одну дату початку безвізового режиму

Петро Порошенко заявив, що до саміту Україна-ЄС, 24 листопада, всі документи щодо безвізового режиму мають бути готові. І в Європі, і в Україні запевняють - у затримці винна не Україна, а механізм його призупинення, ідея якого виникла лише кілька місяців тому. За опитуванням Центру Разумкова тільки 15% українців вірять у безвізовий режим навіть наступного року.

Мета поїздок без віз

До країн ЄС без віз пускатимуть громадян України, які прямують туди з діловою, туристичною або сімейною метою.

Безвізовий режим не надає українцям право на проживання, працевлаштування та навчання в країнах ЄС. Тож у таких випадках все одно доведеться отримувати спеціальну довгострокову візу.

Необхідні документи для безвізової поїздки

Навіть із біометричним паспортом громадянин України має бути готовим надати прикордонним службам країн ЄС документи, які, зокрема, підтверджують мету візиту та намір повернутися в Україну. Наприклад:

- бронювання готелю;

- лист із запрошенням;

- зворотній квиток;

- виписка з банку про достатню кількість грошей на рахунку;

- поліс медичного страхування;

- поліс страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу (у разі подорожі автомобілем).

Можливі відмови у в'їзді

Важливо пам'ятати, що прикордонники, які мають право останнього голосу, можуть завернути вас на пункті пропуску або навіть повернути з аеропорту, куди ви вже прилетіли. Причиною може стати відсутність певних паперів із попереднього списку, а також перебування у списку осіб, яким раніше було заборонено в'їзд.

Угоди про малий прикордонний рух

Введення безвізового режиму не вплине на порядок поїздок громадян України, який застосовується в рамках угод про малий прикордонний рух.

Зокрема, угоди про малий прикордонний рух, укладені з Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією, будуть застосовуватися й надалі.

Що треба знати українцям про умови майбутнього безвізового перетину кордону з ЄС

Зі скасуванням віз поїздка, наприклад, до Мілана, все ж відрізнятиметься від подорожі, скажімо, до Мінська. Головна вимога - біометричний закордонний паспорт. Перебування в Шенгенській зоні без віз - не більш як 90 днів. А ще - треба вміти і на словах, і документами переконати прикордонника у меті вашої поїздки і в наявних коштах.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: