Коли українців пустять до Європи. Все, що треба знати про безвізовий режим з ЄС

Незважаючи на те, що українців позбавлять необхідності проходити складні процедури з отримання візи, поїздки до ЄС матимуть жорсткі умови.

11 травня Рада міністрів Євросоюзу схвалила остаточне рішення про безвізовий режим для України. Це була фінальна інстанція в отриманні дозволу українцям перетинати кордон ЄС без віз.

17 травня у будинку Європарламенту у Страсбурзі відбулася урочиста церемонія підписання документу про безвіз для України. Документ підписали голова Європейського парламенту Антоніо Таяні та представник від Мальти (міністр внутрішніх справ Кармело Абела), яка зараз головує у Раді ЄС. Також на заході був присутній президент України Петро Порошенко.

Тепер лишилося лише дочекатися, коли рішення набуде чинності, а механізми впровадження безвізового режиму будуть протестовані у дії. Тож уже можна замовляти біометричний паспорт, необхідний для поїздок у ЄС без візи.

Коли Україна отримає безвіз

20 квітня 2016 року Європейська комісія ухвалила політичне рішення про включення України до списку країн, громадяни яких мають право відвідувати країни-члени Шенгенської зони на термін не довше 90 днів.

Але голосування цього рішення Європарламентом затягнулося на рік. Виною цьому стали як багаторівнева система Євросоюзу у затвердженні законодавчих рішень, так і міграційна криза в ЄС. Рішення щодо безвізу для України загальмувалося через необхідність ухвалення Євросоюзом нового механізму припинення безвізових режимів з третіми країнами.

За цей час безвіз встигла отримати Грузія. Примітно, що грузини на хвилі радості не забули і про українців, з якими пліч-о-пліч йшли до отримання безвізу з ЄС. Вони влаштували флешмоб із закликом до Євросоюзу поквапитися із наданням безвізу українцям.

Грузини флешмобом закликали ЄС поквапитися із наданням безвізу українцям

Після проведених на користь України дебатів Європарламент на пленарному засіданні 6 квітня проголосував за безвіз для України. Наступною інстанцією стала Рада ЄС, яка підтвердила рішення парламентарів. Тепер воно має бути опубліковано в "Офіційному віснику ЄС" (очікується, що це станеться 11 червня) та набуде чинності на 21-й день після публікації.

Куди можна поїхати без візи

Українці зможуть їздити до всіх держав Євросоюзу, крім Великобританії та Ірландії, які мають особливі умови в Шенгенській угоді. Водночас у Єврокомісії запевнили, що українці зможуть їздити без віз до чотирьох країн, які не належать до ЄС, але входять до Шенгенської зони – Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.

Безвізовий режим з ЄС. Інфографіка
ТСН.ua

Хто зможе їздити без віз та як надовго

Перевагами безвізового режиму зможуть скористатися лише ті українці, які оформлять біометричний паспорт, що відповідає світовим стандартам.

Водночас громадяни, які мають чинну шенгенську візу і закордонний паспорт старого зразка, зможуть спокійно в'їжджати на територію ЄС після введення безвізового режиму.

Українців без візи пустять до країн Євросоюзу на термін не довший від 90 днів протягом кожного 180-денного періоду.

З метою контролю кількості днів перебування у країні ЄС було створено "шенгенський калькулятор".

У разі, якщо під час перебування у країні Євросоюзу з'явилася необхідність подовжити візит, необхідно оформити візу.

Мета поїздок без віз

До країн ЄС без віз пускатимуть громадян України, які прямують туди з діловою, туристичною або сімейною метою.

Безвізовий режим не надає українцям право на проживання, працевлаштування та навчання в країнах ЄС. Тож у таких випадках все одно доведеться отримувати спеціальну довгострокову візу.

Необхідні документи для безвізової поїздки

Навіть із біометричним паспортом громадянин України має бути готовим надати прикордонним службам країн ЄС документи, які, зокрема, підтверджують мету візиту та намір повернутися в Україну. Наприклад:

- бронювання готелю;

- лист із запрошенням від родича або іншої приватної особи, яка легально проживає у країні ЄС;

- зворотній квиток;

- виписка з банку про достатню кількість грошей на рахунку;

- поліс медичного страхування;

- поліс страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу (у разі подорожі автомобілем).

Що треба знати українцям про умови майбутнього безвізового перетину кордону з ЄС

Зі скасуванням віз поїздка, наприклад, до Мілана, все ж відрізнятиметься від подорожі, скажімо, до Мінська. Головна вимога - біометричний закордонний паспорт. Перебування в Шенгенській зоні без віз - не більш як 90 днів. А ще - треба вміти і на словах, і документами переконати прикордонника у меті вашої поїздки і в наявних коштах.

Можливі відмови у в'їзді

Важливо пам'ятати, що прикордонники, які мають право останнього голосу, можуть завернути вас на пункті пропуску або навіть повернути з аеропорту, куди ви вже прилетіли. Причиною може стати відсутність певних паперів із попереднього списку, а також перебування у списку осіб, яким раніше було заборонено в'їзд.

Угоди про малий прикордонний рух

Введення безвізового режиму не вплине на порядок поїздок громадян України, який застосовується в рамках угод про малий прикордонний рух.

Зокрема, угоди про малий прикордонний рух, укладені з Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією, будуть застосовуватися й надалі.

Безвіз. Інфографіка 17 травня
ТСН.ua

У Європарламенті відбулись дебати щодо безвізового режиму для українців

Україна виконала усі вимоги для безвізового режиму і українці заслуговують на подорожі в Європу без зайвих формальностей – це головні результати фінальних дебатів Європейського парламенту у Страсбурзі перед остаточним голосуванням за "безвіз". Традиційно ультраправі та ультраліві політичні сили виступили проти.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: