Коли в Україні покращиться ситуація з електроенергією: всі подробиці

Коли в Україні покращиться ситуація з електроенергією: всі подробиці

Коли в Україні покращиться ситуація з електроенергією / Фото: pixabay.com

Наразі тривають ремонтні роботи, розбудова децентралізованої генерації, щоб додати потужності до енергосистеми та покрити дефіцит.

Ситуація з електроенергією покращиться в серпні 2024 року, що пов'язане з завершенням ремонту на деяких атомних енергоблоках і зменшенням кількості об'єктів з гарантованим електропостачанням.

Про це йдеться в повідомленні Державної інспекції з енергетичного нагляду України.

Ремонти на енергоблоках АЕС

“Щоб забезпечити надійність роботи атомних електростанцій,наразі тривають обов'язкові планові ремонти на енергоблоках. Варто зазначити, що атомна генерація – базис, який забезпечує понад 50% потреб споживачів навіть після окупації ЗАЕС”, – розповів голова Держенергонагляду Руслан Слободян.

Так, наразі тривають ремонтні роботи, розбудова децентралізованої генерації, щоб додати потужності до енергосистеми та покрити дефіцит.

“Енергетики роблять усе можливе, щоб якомога швидше виконати роботи. Водночас у найближчі півтора місяця очікується дещо складна ситуація з постачанням електроенергії. Полегшення очікуємо в серпні”, – зауважив він.

Об'єкти критичної інфраструктури

Також Слободян розповів, що зараз відбувається процес оновлення переліку об'єктів критично важливої інфраструктури з гарантованим електропостачанням. Загалом цей процес завершиться до 1 липня.

“Наразі в багатьох областях з переліку об'єктів з гарантованим електропостачанням вже виключено десятки, а в деяких областях – понад сотню споживачів. Логіка процесу в тому, що важливо віднайти баланс і захистити об'єкти критичної інфраструктури від відключень, водночас не створюючи надмірного навантаження на інших”, – пояснив він.

За словами Слободяна, перелік об'єктів критичної інфраструктури з гарантованим електропостачанням пропонується розділити за сезонами – на літній і зимовий.

“Зараз до переліку включено, серед іншого, об'єкти, що надзвичайно важливі впродовж опалювального періоду, але влітку не працюють. Тому зараз їх доцільно виключити з переліку, а з настанням холодів повернути до нього. Пов'язано це з тим, що поряд з такими об'єктами до ліній електропередачі підключено багато інших споживачів, які можуть бути задіяні у графіках знеструмлень”, – зазначив він.

Крім того, там, де не можна заживити об'єкти на різні лінії електропередачі, розглядається можливість ручного перемикання в разі застосування графіків відключень.

“На жаль, на сьогодні не всі мережі у нас повністю автоматизовані, й далеко не всі частини мережі можна вимикати та вмикати дистанційно. Іноді потрібно виїхати в якийсь розподільний пункт і там уже на місці вимкнути частину лінії. Це, звісно, потребує додаткових зусиль операторів системи розподілу”, – зауважив він.

Нагадаємо, нещодавно в ЗМІ з'явилася інформація про те, що в Україні одночасно виведуть у ремонт 5 з 9 атомних енергоблоків, що нібито призведе до дефіциту електроенергії в країні. Однак ця інформація не відповідає дійсності. Детальніше – за посиланням.

Читайте провідні новини дня:

Повʼязані теми:

Наступна публікація