Колишні колеги Азарова назвали його "добрим, жорстким мужиком"

Колишні однокурсники та колеги Азарова розповіли про його студентські роки та роботу на керівних посадах до політики.

Однокурсники та колишні колеги нинішнього прем'єр-міністра Миколи Азарова  розповіли цікаві деталі біографії політика.

У 1966 році, коли Азарову було 18 років, він приїхав до Москви вступати на геологічний факультет МДУ імені Ломоносова.

Списувати відмінник Азаров давав без проблем, за словами однокурсників, громадським діячем не був, але і замкнутим також.

"У ті роки всі повинні були підтримувати курс партії. Азаров одного разу зворушив мене, коли на семінарі з наукового комунізму виступив з критикою. Коля подав це як питання, що виникають у процесі вивчення курсу. Тоді ніхто не наважувався говорити про це вголос", - розповів колишній однокурсник Азарова, нині професор МДУ Валерій Гайнанов.

У 1971 році Азаров закінчив МДУ і виїхав до Новомосковська, де працював у вугільній галузі, розвинув там новий напрямок у вивченні вугільних пластів. Він першим з курсу захистив кандидатську та докторську, кажуть однокурсники.

У 1984 році переїхав на роботу до Донецька. Працював заступником директора інституту гірничої геомеханіки та маркшейдерської справи.

Колишній колега Азарова Володимир Крайнюченко розповів, що він був "добрий мужик, тямущий, жорсткий". "Ставши директором, зробив серйозну перестановку кадрів. При ньому багато співробітників отримали квартири в новобудовах", - сказав Крайнюченко.

"Установа почала виконувати держзамовлення. До цього його збиралися прикрити за неефективність. Азаров підняв його з колін", - говорить Володимир Рибак, екс-мер Донецька, а нині один з провідних членів ПР.

Після розвалу СРСР пішов у політику, був одним з лідерів Партії Праці, що об'єднала директорів промпідприємств Донбасу.

На початку 90-х Азаров познайомився з Леонідом Кучмою, який вважав його одним з провідних економістів країни і в 1996 році призначив керувати Держподаткової адміністрацією.

Що стосується азарівського керівництва Державною податковою адміністрацією, то колишні працівники розповіли, що Азаров у корупційних схемах участі не брав. "Звичайно, ДПА і за часів Азарова і після була і є дуже корумпованою структурою. Але що найбільш парадоксально, особисто Азаров від усіх цих схем прагнув триматися подалі, хоч і не мав змоги їх побороти. У нас навіть говорили, що Кучма його спеціально поставив головою ДПАУ - щоб хоч хтось не крав", - сказав колишній працівник ДПА.

З 2002 по 2005 рр. і з 2006 по 2007-й рік Азаров - перший віце-прем'єр і міністр фінансів в Кабміні Януковича.

У 2004 році з подачі Інни Богословської, тоді голови Держкомпідприємництва, до ужитку увійшов термін "азаровщина". Інна Германівна звинуватила Миколи Яновича в тому, що він душить підприємців податками та перевірками, керує бюджетом в ручному режимі.

Азаров з дружиною
4post.com.ua
Микола Азаров з дружиною
Сам Азаров і його соратники звинувачення відкидала. Навпаки, вказували, що саме в роки його першого віце-прем'єрства в 2003-2004 роках був радикально знижений прибутковий податок (до 13%). Будучи міністром фінансів в "тіньовому Кабміні" Януковича, Азаров постійно критикував Тимошенко за те, що вона змушує підприємців платити податки авансом і не відшкодовує ПДВ. А вже ставши прем'єром, 11 березня він заявив, що має намір значно знизити адміністративний тиск на бізнес і ввести податкові канікули для малого бізнесу.

Дружина Азарова - Людмила Миколаївна - на рік старша за чоловіка, викладач. Вони познайомилися в МДУ та студентами одружилися. У 1971-му, в рік закінчення вузу, у Азарова народився єдиний син Олексій.

Торік Микола Азаров заробив 304 тис. 70 грн - трохи більше 25 тис. на місяць. З них 40,8 тис. йому принесла наукова та викладацька діяльність, ще 37,6 тис. склала матдопомогу, і левову частку, 225 тис., - зарплата голови фінансового комітету ВР. Таким чином Азаров отримував в Раді 18 800 грн на місяць.

Тепер ставка прем'єра - 32 тис. грн, що на 13 тис. більше. Проте заступник Адміністрації президента Ганна Герман повідомила, що він може взяти приклад з Януковича і скостити собі зарплату. У банках Азаров зберігає 286 тис. грн. У прем'єра є 10 соток землі та 190 кв. м. квартири на вул. Володимирській (живе там з дружиною). Дружина Азарова в 2009 році заробила 73 274 грн. - трохи більше 6 тис. на місяць.

Нагадаємо, 11 березня Верховна рада призначила в.о. голови Партії регіонів Миколу Азарова новим прем'єр-міністром.

"За" призначення регіонала проголосувало 242 народних депутати. Кандидатуру нового прем'єра підтримали в повному складі Партія регіонів, Блок Литвина та комуністи, 11 представників НУ-НС та 8 нардепів від БЮТ.

Читайте також:

Янукович уріже зарплати Азарова і міністрів

Азаров за минулий рік заробив 300 тисяч

Азаров дав Мінфіну місяць на розробку нового бюджету

Азарова призначено прем'єр-міністром

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: