У Львові вимагають судити Хорошковського за шантаж та сталінізм

Члени наглядової ради музею "Тюрма на Лонцького" зажадали від ГПУ порушити кримінальну справу проти керівника СБУ Валерія Хорошковського.

Члени наглядової ради музею "Тюрма на Лонцького" у Львові, колишні політв'язні та представники громадських організації зажадали від Генпрокуратури порушити кримінальну справу проти глави СБУ Валерія Хорошковського – зокрема, за "шантаж ректорів" та "використання у своїй роботі методів сталінізму".

Приводом для заяви стало затримання та порушення справи проти історика, директора музею Руслана Забілого та закриття доступу до робочих кабінетів працівникам.

"Вимагаємо від Генеральної прокуратури порушити кримінальну справу проти керівника СБУ Валерія Хорошковського, який має постати перед судом відповідно до статей Кримінального кодексу України", - йдеться у зверненні, поширеному Центром досліджень визвольного руху.

Зокрема, Хорошковського звинуватили у "свідомому сприянні нагнітанню антиукраїнської пропаганди, перевищенні своїх службових повноважень, шантажі ректорів, яких працівники СБУ зобов'язували стати донощиками, провокації неспокою в суспільстві, нагнітанні атмосфери ворожості і страху, фактично за намір перетворити працівників СБУ на ворогів народу, свідомому використанні у своїй роботі методів сталінізму, засудженого світовою громадськістю".

"Маємо справу із спланованим наступом на історичну пам'ять. Ми вбачаємо в цьому свідомі дії злочинних олігархічних структур на користь іншої держави, розцінюємо це як зумисне нагнітання атмосфери страху й неспокою", - заявила голова наглядової ради музею, колишній в'язень тюрми на Лонцького Ірина Калинець.

"Соромно, що в будь-якій країні, яку відвідує чинний президент, йому ставлять питання, які не повинні ставити президенту демократичної країни. Далі жити в цьому світі ненависті не можна. Ми стоїмо перед вибором життя", - наголосила вона.

Нагадаємо, 9 вересня співробітники СБУ на вокзалі у Києві затримали історика Руслана Забілого.

Сайт СБУ повідомив, що порушено кримінальну справу за фактом готування до розголошення співробітником СБУ (Русланом Забілим) відомостей, що становлять державну таємницю, тобто за ознаками злочину.

За даними спецслужби, Забілий несанкціоновано зібрав відомості, що становлять державну таємницю, з метою передачі третім особам.

Водночас у Центрі досліджень визвольного руху заявили, що історика Забілого затримали за роботу з розсекреченими документами, які стосуються ОУН-УПА.

"Допит історика, звинуваченого у "намірах розголосити державну таємницю", тривав понад 14 годин. Натомість темою досліджень Руслана Забілого є діяльність ОУН-УПА, документи цього періоду не можуть становити державної таємниці. Тепер проти нього СБУ порушила кримінальну справу і встановлює імена його колег-істориків", - повідомили в організації.

Читайте також:

Аналітика: Дородові травми української демократії

Понад 200 львів'ян протестували під СБУ проти переслідування історика

Затримання львівського історика ініціював Хорошковський

СБУ вилучила в історика матеріали про УПА і порадила подумати про сім'ю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: