Колишній лікар Ющенка порівняв його отруєння з вбивством Джона Кеннеді

Доктор медичних наук який у Відні лікував Віктора Ющенка після його отруєння, заявив, що якби Ющенко не став президентом, винних давно б знайшли.

Доктор медичних наук, професор Микола Корпан, який у Відні лікував Віктора Ющенка після його отруєння, заявив, що сліди у цій справі почали затоптувати вже з перших днів і порівняв отруєння Ющенка зі вбивством американського президента Джона Кеннеді.

За словами Корпана, "у діоксиновій справі від самого початку була Ахіллесова п'ята, зумовлена однією важливою обставиною: постраждалий від діоксинового отруєння став президентом країни".

"І тому, так би мовити, перші сліди на свіжому снігу з перших же днів почали затоптувати. Згодом вже неможливо було розрізнити, де ті перші сліди і кому вони належать. Свідомо або несвідомо це робилося - питання до компетенції слідчих органів", - сказав лікар.

Він зазначив, що з часом факти обростали версіями, домислами, багаточисельними деталями, заявами різних політичних сил, і таким чином було загублено зерно правди.

"І дедалі більше суспільство віддаляється від суті справи. Тому діоксинова справа залишається загадкою, я б назвав її так - John Kennedi history number two", - зазначив хірург.

На його переконання, для розкриття цієї справи має бути державна воля.

"Якби така воля була, у цій справі вже б давно поставили крапку, і суспільство дізналося б правду. А що ми бачимо? Один генпрокурор заявив, що справа про отруєння Ющенка розкрита і скоро буде передана до суду, але при цьому не сказав, на підставі чого вона розкрита. А нинішній генпрокурор ставить під сумнів сам факт отруєння, також не аргументуючи свою заяву. Це лише розбурхує суспільство. Люди починають шукати у таких заявах політичні мотиви.", - сказав Микола Корпан.

Відповідаючи на питання про те, чому в Австрії у зразках крові діоксину не знайшли, професор сказав: "Річ у тому, що, не дивлячись на високий рівень медицини у цій європейській країні, в Австрії немає лабораторного устаткування, на якому можна було б проводити дослідження крові або якихось інших матеріалів на наявність діоксину. І лише після отримання результатів аналізів крові з двох зарубіжних лабораторій - Нідерландів і Німеччини - був поставлений остаточний діагноз: отруєння діоксином. А як ця отруйна речовина потрапила в організм Ющенка - на це повинні були б відповісти слідчі органи".

Відзначимо, Генпрокуратура висунула обвинувачення екс-міністрові внутрішніх справ Юрію Луценку у зловживанні владою в кримінальній справі про отруєння кандидата в президенти Віктора Ющенка у 2004 році.

Читайте також:

У справі отруєння Ющенка вперше допитали Сацюка

Пшонка пообіцяв з’ясувати, що ж насправді сталося з Ющенком

Екс-мер Києва вимагав, щоб Ющенко здав сперму на аналіз

У справі отруєння Ющенка "допитували" померлих людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: