Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Колишній політв'язень Сущенко передав до музею особисті речі з російської колонії

Відкриття виставки відбудеться навесні 2020 року.

Звільнений з російського полону український журналіст Роман Сущенко передав до експозиції Національного музею історії України у Другій світовій війні речі, які були з ним у період незаконного ув'язнення у РФ.

Коли музейники збираються відкрити тематичну виставку, і що саме віддав їм Сущенко - у сюжеті ТСН.19:30.

Сьогоднішній передачі речей музейникам радіє донька Сущенка Юлія. Вона каже, що хоче якнайшвидше забути про жахіття батькового полону. Так, на виставку звільнений політв'язень Кремля, який 7 вересня повернувся в Україну в рамках масштабного обміну утримуваними, передав свої малюнки, листи, і навіть список продуктів з тюремної крамниці.

У музеї також буде представлено плакат #FreeSushenko, який журналіст особисто зняв із фасаду "Укрінформу". Крім того, він передав свій тюремний одяг: куфайку, светр, сорочку, майку, черевики і шапку. А ще, розповідає, були валянки, посуд і ковдри. Втім, їх довелось залишити у в'язниці, оскільки на борт літака дозволяли взяти лише вантаж до 20 кілограмів.

Відео Малюнки, одяг і листи: що колишній політв’язень Роман Сущенко передав до музею

Романа два місяці тому звільнили з кремлівського полону. Майже все, що привіз з російської тюрми, він віддає Національному музею історії України у Другій світовій війні. Коли музейники збираються відкрити свіжу тематичну виставку і що саме віддав їм Сущенко – дивіться далі.  

Малюнки, одяг і листи: що колишній політв’язень Роман Сущенко передав до музею

Те, що перевищило ліміт, Сущенко просив російських наглядачів в'язниці віддати іншому політв'язню - Валентину Виговському. Але ті не лише не передали йому речі, а ще й, за інформацією близьких, познущалися з хлопця.

"Можливо, це така помста. Один поїхав, а цей залишається: от ми почнемо пресувати його. Політв'язню там влаштували провокацію, підкинули телефон і погіршили умови перебування", - розповідає колишній кремлівський бранець.

Виставка експонатів Романа Сущенка пройде не раніше весни, оскільки в окремому музейному залі наразі готується інша експозиція.

Кореспондентка ТСН Мар'яна Бухан.

Залиште свій коментар

Вибір редакції