Колишній радник Путіна порадив Україні не йти на поводу Росії

Колишній радник Володимира Путіна порадив Україні не піддаватися на шантаж з боку Росії у питанні вступу в Митний Союз.

Колишній радник екс-президента Росії Володимира Путіна Андрій Ілларіонов радить Україні не піддаватися на шантаж Росії.

Про це Ілларіонов, який зараз є науковим співробітником Інституту Катона (США), сказав в інтерв'ю "Дзеркалу тижня. Україна".

Відповідаючи на питання, чи здатне російське політичне керівництво втілити в життя свої погрози початку повномасштабної торгової війни між Україною і РФ через небажання офіційного Києва вступати до Митного союзу, Ілларіонов підкреслив:

"Якщо російське керівництво вирішило шантажувати українців для того, щоб змусити Україну вступити в Митний союз, то можна сказати лише одне: не слід піддаватися шантажу".

Колишній радник Путіна зазначає, що приклади подібних дій РФ щодо Грузії, Молдови, Білорусі, країн Балтії, та й самої України однозначно показують: так, здатне.

"Чи приведе шантаж, реалізація погроз до бажаних результатів? А от це - не очевидно. Результат значною мірою залежить від політичної зрілості українського керівництва, його здатності чи неготовності піддаватися на шантаж", - додав він.

За словами експерта, невелика Грузія володіє економічним і фінансовим потенціалом раз у 20 меншим, ніж Україна, але має політичне керівництво з характером, виявилася не лише здатною протистояти тиску Росії, а й обертати цю блокаду на свою користь.

"Враховуючи регулярно озвучувані російським керівництвом погрози, зрозуміле прагнення значної частини українського суспільства одержати захист у рамках впливових міжнародних організацій, включаючи ЄС і НАТО, які сприймаються як противага в разі реалізації силового сценарію з боку російських імперських кіл", - зазначив Ілларіонов.

"При цьому Економічна інтеграція Західної Європи здійснювалася на добровільній основі. Тому, якщо під виглядом нібито інтеграції починають викручувати руки, шантажувати і погрожувати, то така інтеграція ні Україні, ні будь-якій державі точно не потрібна", - упевнений експерт.

Нагадаємо, що президент РФ вже відхиляв пропозицію Януковича щодо співпрацю України з Митним союзом у форматі "3+1", а Митний Союз взагалі не виказув зацікавленості до неї.

Читайте також:

Україна разом з Росією вироблятиме літаки Ан-148-100

Росія вкотре відкинула пропозицію Януковича щодо Митного Союзу

Мєдвєдєв відкинув формулу співпраці "3+1"

Експерти вважають, що Митний союз гальмує розвиток Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: