Коломойський оскаржить скасування продажу ОПЗ

Ігор Коломойський збирається відстоювати права українських інвесторів на Одеський припортовий завод у судах.

Бізнесмен Ігор Коломойський збирається позиватися за право володіти Одеським припортовим заводом.

Про це сказав особисто Коломойський, коментуючи відміну результатів конкурсу з продажу ОПЗ.

"Ми звернемося в суди з вимогою визнати "Нортіму" переможцем і віддати їй завод за тією ціною, за якою вона виграла конкурс. І ми від цього не відступимося. Завод був, є і буде українським", - сказав Коломойський.

За словами Коломойського, для приватизації ОПЗ він зібрав "пул інвесторів".

"Там були тільки українські інвестори. Це ж не жарт – ми збирали гроші, готувалися два місяці, причому ми брали гроші не всередині України, а залучили б їх ззовні", - сказав він.

Коломойський не став називати, хто входить до пулу інвесторів. "У мене від учасників на це немає письмового дозволу, але там мінімум шість учасників", - сказав він.

За його словами, обвинувачення прем'єр-міністра Тимошенко про змову є абсурдними.

"Якщо мова йде про занижену ціну, то чому вони виставили стартову ціну 4 мільярди? Давайте говорити чесно, 500 мільйонів доларів – гарна ціна для цього заводу. Ми дали майже 620 мільйонів – хіба це погана ціна в наші важкі часи?" – обурився Коломойський.

"Ми обговорили цю ситуацію з інвесторами і прийняли таке рішення. Якщо не буде доведений факт змови – чого в принципі не було – то на цьому етапі ми мінімально будемо вимагати вибачень від Юлії Тимошенко", - сказав Коломойський.

Він вважає, що заява прем'єра "носилася трохи емоційний характер".

Коломойський переконаний, що якби аукціон виграв російський "Сибур", то його результати були б визнані конкурсною комісією.

"Продали б росіянам, навіть за стартовою ціною, сказали б, що "гарна ціна, усі чесно – чесний конкурс, чесна компанія". А перемогла компанія українських інвесторів – треба було обов'язково оголосити, що змови, клани тощо! Країна це вже не їсть. Народ цьому вже не вірить", - заявив Коломойський.

Нагадаємо, 29 вересня, ТОВ "Нортіма" (Україна) купило контрольний пакет ВАТ "Одеський припортовий завод" у розмірі 99,567% статутного фонду за 5 млрд гривень. Ціна продажу перевищила початкову на 1 млрд. Крок аукціону становив 50 млн гривень. Крім "Нортіма", в торгах взяли участь ще два учасника - ТОВ "Азот-Сервіс" (Росія) і ТОВ "Фрунзе-Флора".

Однак, конкурсна комісія ФДМ відмовилася визнати "Нортіма" переможцем конкурсу. Члени комісії вважають ціну заниженою і висловили сумнів у корисності такого продажу. Таким чином, комісія ФДМ скасувала продаж ОПЗ.

Наступний конкурс з продажу заводу відбудеться не раніше 2010 року.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко звинуватила у змові учасників конкурсу з продажу Одеського припортового заводу з метою зниження його ціни, а президент Віктор Ющенко попередив, що відповідальність за всі згубні наслідки поспішної та незаконної приватизації ОПЗ лягає на Кабінет міністрів.

Читайте також:

Янукович: ОПЗ намагалися продати за корупційною схемою

Тимошенко звинуватила претендентів на ОПЗ у змові

Продаж Одеського припортового заводу скасовано

У Києві пройшов аукціон із продажу Одеського припортового заводу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: