Коломойський: Ратушняку потрібен психіатр, а Яценюку нічого бігати за метрикою

Президент Об'єднаної єврейської громади засудив і антисемітські висловлювання мера Ужгорода Ратушняка, і те, що Яценюк намагався терміново довести, що він - не єврей.

Відомий бізнесмен, президент Об'єднаної єврейської громади Ігор Коломойський прокоментував конфлікт між мером Ужгорода Сергієм Ратушняком і лідером "Фронту змін" Арсенієм Яценюком.

Коломойський, зокрема, висловив обурення поведінкою Яценюка, а Ратушняку порадив пройти психіатричне обстеження.

"Печерна антисемітська позиція Ратушняка не дивує. Швидше дивує те, як така людина може бути мером міста, яке завжди було оплотом добросусідських відносин людей різних національностей. Більш того, я до кінця не упевнений, чи потрібні тепер Ратушняку правоохоронні органи - йому необхідне, скоріше, психіатричне дослідження", - переконаний голова Об'єднаної єврейської громади.

Він також висловив здивування позицією Арсенія Яценюка, який "претендує на роль загальнонаціонального лідера". "Перше, за що взявся "Фронт змін" після звинувачень, що пролунали, - це доводити непричетність Арсенія Петровича до євреїв, наводячи різні метрики і виписки", - обурився Коломойський.

"Я хочу нагадати пану Яценюку про те, як вчиняли європейські лідери, наприклад, за часів Голокосту. Коли фашисти сказали всім громадянам Данії єврейського походження начепити на себе шестикінечну зірку, король Данії, який не був євреєм, демонстративно надів на себе цю шестикінечну зірку на знак абсолютної рівності всіх його підданих. Думається, що пану Яценюку потрібно би попорпатися в історії. Якщо людина претендує на роль національного лідера, вона повинна знати історію, інакше реальним лідером їй не стати", - підкреслив він.

На запитання про те, що варто було робити Яценюку, Коломойський відповів: "Найостанніше, що він повинен був робити, це бігти за метрикою, доводячи відвертим расистам, що ти такий, а не отакий. Треба будувати таку країну і проповідувати такі принципи, де всі громадяни будуть рівні. І рівні не за пред'явленою метрикою - благополучна чи ні, а за тим, що вони громадяни України. Адже, я хочу нагадати, інколи б'ють не по метриці, а по... виразу обличчя (раптом комусь щось в метриці сподобається, а в обличчі - ні). І останнє. Хочу повторити, що людина, яка претендує на звання загальнонаціонального лідера, повинна у всьому відповідати званню загальнонаціональної".

Нагадаємо, партія Яценюка "Фронт змін" заявила, що 6 серпня мер Ужгорода Ратушняк побив її агітаторку. За повідомленням партії, двоє дівчат-активісток в інформаційному наметі "Фронту змін", поширювали серед перехожих друковану продукцію. Ратушняк, який опинився в цей час поблизу, почав нецензурно ображати дівчат, накинувся на одну з них, вхопив за горло і щосили штовхнув на землю.

Сам Ратушняк заперечив факт побиття дівчини та сказав, що вона сама на нього напала. Коментуючи подію, мер заявив: "Прикро за державу. Вони грабують, а потім за 50-100 гривень найняті дівчатка і хлопчики вчеплюються вам нігтями в горло і рвуть сорочку". При цьому, коментуючи діяльність "Фронту змін", мер назвав Яценюка "знахабнілим єврейчиком" а його партію – масонською організацією.

Пізніше Ратушняк ще раз згадав про те, що Яценюк - єврей, і підкреслив, що побита агітаторка першою на нього напала.

У відповідь "Фронт змін" заявив, що Яценюк є українцем, але підкреслив, що він готовий захищати представників усіх національностей.

За фактом побиття дівчини Ратушняком було порушено кримінальну справу, але пізніше Закарпатська облпрокуратура її скасувала.

Читайте також:

Ратушняк: Яценюк лизав, смоктав і за це одержував грошенята

Закарпатська прокуратура скасувала кримінальну справу проти Ратушняка

Ратушняк намагався знищити докази побиття прибічниці Яценюка

Яценюк вимагає в генпрокурора покарати "озвірілого" мера Ужгорода

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: