Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Командувач ВМС України спростував слова Путіна про "жалюгідний стан" українських кораблів у Криму

Рішення про передачу військової техніки буде приймати вище військово-політичне керівництво країни.

Заява президента Росії Володимира Путіна про «жалюгідний стан» української військової техніки в Криму на момент анексії півострова не відповідає дійсності.

Про це в ефірі «112 Україна» заявив командувач Військово-морськими силами Збройних сил України Ігор Воронченко.

За його словами, на момент анексії Криму на півострові було вісім українських бойових кораблів. З них лише великий десантний корабель «Костянтин Ольшанський» був не на ходу – він потребував ремонту головних двигунів.

Воронченко додав, що корвет «Луцьк» був «практично відремонтований», також на 70% був відремонтований підводний човен. Корвети «Тернопіль», «Придніпров'я», «Хмельницький», тральщики «Черкаси» та «Чернігів» були повністю на ходу, зазначив головнокомандувач українським флотом.

Також Воронченко заявив, що на окупованому півострові залишилося української військової техніки на два батальйони БМП і два батальйони БТРів, 7 дивізіонів артилерії та 4 мінометні батареї.

«Заяви, що весь наш флот був непотріб, не відповідають дійсності», - підкреслив командувач ВМС ЗСУ.

При цьому Воронченко запевняє, що вся авіація, яка могла піднятися, під час анексії була переміщена на материкову Україну і зараз виконує завдання.

Що стосується пропозиції Путіна повернути українську техніку з Криму, то, за словами Воронченка, це питання має вирішувати вище військово-політичне керівництво країни. «Але це питання необхідно ретельно вивчити, щоб ми не стали розмінною картою у брудній кремлівській грі», - сказав командувач ВМС ЗСУ.

Нагадаємо, 11 січня президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія готова передати Україні бойову техніку, що залишилася в аннексованому Криму.

"Українська сторона неодноразово ставила питання про повернення військової техніки з Криму. Ми готові продовжити цей процес, готові передати військові кораблі Україні, авіаційну техніку, бронетехніку. Що стосується кораблів, то, думаю, буде краще, якщо українські військовослужбовці просто приїдуть і їх заберуть. Ми готові допомогти їм здійснити транспортування в Одесу", - сказав він.

За словами Путіна, українська військова техніка "перебуває в жалюгідному стані".

Залиште свій коментар

Вибір редакції