Командувачі військово-морських та повітряних сил подали у відставку

Командувач ВМС пояснив своє рішення "морально-етичними причинами". Глава повітряних сил від коментарів утримався.

Командувач військово-морських сил (ВМС) адмірал Ігор Тенюх і командувач повітряних сил (ПС) генерал-полковник Іван Руснак 16 березня написали рапорти про відставку.

17 березня відбудеться зустріч високопоставлених військових з міністром оборони Михайлом Єжелем, на якій міністр швидше за все підпише ці заяви, пише "КоммерсантЪ-Украина".

Ігор Тенюх пояснив своє рішення "морально-етичними причинами". Як відомо, він є прихильником політики екс-президента Віктора Ющенка. "Ігор Тенюх зарекомендував себе як фахівець прозахідного спрямування. Його навряд чи можна назвати апологетом співпраці з Росією", - сказав директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак. Мотиви відставки Івана Руснака поки з'ясувати не вдалося.

Як повідомило джерело в Міністерстві оборони, посаду Тенюха швидше за все обійме віце-адмірал Віктор Максимов, що є зараз першим заступником командувача ВМС. Водночас, за даними джерела, нинішній начальник Генерального штабу Збройних сил генерал армії Іван Свида залишиться на своєму посту.

Свида заявив, що чув про рапорти своїх колег, проте коментувати це відмовився. "До їх (рапортів) підписання міністром, говорити про що-небудь буде некоректно", - наголосив Іван Свида.

Експертів не здивувала зміна командувачів видів Збройних сил. "Те, що новий міністр підбирає собі нову команду, - абсолютно очікувано", - сказав заступник голови комітету Верховної ради з питань національної безпеки і оборони Валентин Зубов (БЮТ). За його словами, вищі офіцери, що йдуть, працювали не гірше і не краще за своїх попередників. "Справа не в тих, хто йде, і не в тих, хто обійме їхні місця. Армії потрібні реформи, перехід на контрактну основу, а не зміна командувачів. Поки не зміниться стратегічний підхід до формування Збройних сил, жоден генерал нічого не змінить", - упевнений Зубов.

З ним згоден Валентин Бадрак. На його думку, останні три-чотири роки становище армії таке, що без могутньої підтримки Кабінету міністрів жоден міністр або командувач не здатен вирішити стратегічні завдання.

Читайте також:

У четвер Янукович призначить нового командувача ВМС

Рада призначила новий уряд: список міністрів

Найближчі 5 років українська армія ходитиме в комбінезонах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: