"Комар носа не підточить". Порошенко обіцяє внести до Ради удосконалений законопроект про незаконне збагачення

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент обіцяє зробити це після оприлюднення рішення суду.

Президент Петро Порошенко заявив, що має намір внести до Верховної Ради новий законопроект щодо відповідальності чиновників за незаконне збагачення.

Про це він написав у середу, 27 лютого, у Facebook.

"Одразу після того, як Конституційний Суд оприлюднить рішення щодо статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення, я негайно дам доручення підготувати та невідкладно внести до ВР новий законопроект про передбачення покарання для чиновників за незаконне збагачення", - йдеться у повідомленні.

Одразу після того, як Конституційний Суд оприлюднить рішення щодо статті Кримінального кодексу про незаконне...

Опубликовано Петро Порошенко Среда, 27 февраля 2019 г.

Цей законопроект, за словами глави держави, врахує висновки Конституційного суду. "Нова редакція закону буде виписана так, що і комар носа не підточить", - додав президент.

Він зазначив, що рішення КС не опубліковано до цього часу. "У нас вчора пішла інформація, що є рішення Конституційного суду по скасуванню статті Кримінального кодексу за незаконне збагачення. Воно лише очікується, його ще ніхто не бачив і, навіть, не маємо поки що підтвердження", - констатував він.

Нагадаємо, за даними ЗМІ, Конституційний суд 26 лютого визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає кримінальне покарання за незаконне збагачення. Суд вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості. Зокрема, стаття про незаконне збагачення нібито зобов’язує самого підозрюваного довести законність його статків. Тоді як законодавство покладає тягар доведення винятково на обвинувачення.

Народний депутат Мустафа Найєм своєю чергою оприлюднив список із 59 нардепів, які звернулися до КС із проханням скасувати цю статтю. Туди увійшли 23 члени фракції "Народний фронт", по 11 депутатів від БПП та фракції "Відродження" , 10 – від "Опоблоку", ще троє з фракції "Воля народу" та один депутат "Радикальної партії Олега Ляшка".

Відео Конституційний суд скасував кримінальну статтю про незаконне збагачення

Доводити законність своїх статків владі більше не доведеться. Конституційний суд скасував статтю кримінального кодексу, згідно з якою чиновник мав доводити легальність свого збагачення. Але офіційне рішення ще не оприлюднили. Про скасування статті напередодні, посилаючись на власні джерела, повідомила "Українська правда". 

Конституційний суд скасував кримінальну статтю про незаконне збагачення

Залиште свій коментар

Вибір редакції