Комбат про бій у донецькому аеропорту: Інтенсівність вогню абсолютна, більше не буває

Дата публікації
Комбат про бій у донецькому аеропорту: Інтенсівність вогню абсолютна, більше не буває

Бої за аеропорт 15 січня точилися з небувалою інтенсивністю

У якийсь момент "кіборги" контролювали лише один зал і тримали кругову оборону.

Попри вихваляння терористів і російських ЗМІ, аеропорт Донецька на цю мить залишається під українським контролем. Новий термінал українські "кіборги" не здали, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

За даними української військової розвідки, саме сьогодні ватажки донецьких бойовиків віддали наказ терористам зачистити аеоропорт. Для цього в районі летовища зосередили велику кількість штурмових груп і техніку, аби створити кількаразову перевагу.

Керівники "ДНР" уже наготувалися святувати перемогу. І навіть запросили спостерігачів ОБСЄ разом відсвяткувати розгром українського гарнізону. Російська пропаганда повідомила про захоплення бойовиками аеропорту, показавши при цьому начебто сепаратистські прапори над терміналом.

Але "кіборги" зіпсували всі ці плани. Захисники аеропорту вистояли в усіх штурмах, а вечором перейшли в контратаку і відбили частину втрачених територій.

Терористи розстрілюють Донецьке летовище

Терористи розстрілюють Донецьке летовище

Нардеп Дмитро Тимчук каже, що основна проблема захисників летовища – навіть не ворог, а наказ командування дотримуватися перемир'я. Дехто з командирів артилерії ігнорує його та відкриває вогонь по нападниках, інші ж на прохання "кіборгів" не реагують, посилаючись на керівництво.

"Почали викликати артилерію, нам кажуть – артилерія працювати не буде, бо в нас перемиря. Танки весь вечір, всю ніч нас добивали, добивали близько. Зранку штурм почався з піхоти і танків. Наші танки мовчать, немає танків", - розповів телефоном боєць 93-ої бригади.

Умови захисту вкрай складні, визнає очевидець.

"У нас просто протяги. Стіни завалені. Тримаємося. Зараз уже всі відступили в один зал, нас видавили. Стоїмо, кругову оборону тримаємо в одному залі", - розповів боєць.

Інтенсивність вогню в сьогоднішніх боях за аеропорт просто зашкалювала.

"Просто пекло – це все, що я зараз можу вам сказати. Інтенсівність вогню абсолютна, більше не можна придумати. З усього, що можна, працюємо і ми, і вони", - розповів комбат "Чорний" з числа оборонців летовища.

У штабі АТО згодом повідомили, що військові почали інтенсивніше відбиватися. В хід пішла артилерія, на летовище прибуло підкріплення.

Про здачу аеропорту навіть мови бути не може, стверджують військові. Декілька комбатів у телефонній розмові зазначили, що подібні штурми їхні підлеглі відбивали вже не раз.

Щоправда, додають, що сьогодні атаки бойовиків були чи не найпотужніші за увесь період оборони аеропорту.

Як уже повідомлялося, "кіборги" у донецькому аеропорту відбили у бойовиків стратегічні точки.

Кореспондент ТСН Віталій Афанасієнко

Наступна публікація