Комісар із розширення ЄС прилетів в Україну

Новий єврокомісар із розширення ЄС Штефан Фюле, якого у дипломатичних колах вважають "другом України", прилетів до Києва на зустріч з Януковичем.

Європейський комісар із розширення ЄС й політики сусідства Штефан Фюле прибув в Україну для зустрічей із владою.

Комісар прилетів в Україну пізно ввечері 21 квітня. Планується, що протягом 22-23 квітня він зустрінеться із президентом Віктором Януковичем, прем'єром Миколою Азаровим, спікером Ради Володимиром Литвином, міністром закордонних справ Костянтином Грищенком, віце-прем'єр-міністром Сергієм Тігіпком і головами парламентських комітетів.

Крім того, Фюле має намір зустрітися й із представниками опозиції.

Головною темою переговорів з керівництвом держави будуть пріоритети на рік вперед та конкретні кроки щодо їх втілення у найближчі місяці.

У дипломатичних колах чеха Штефана Фюле вважають "другом України". На відміну від свого попередника, європейського комісара Беніти Ферреро-Вальднер, він відомий своєю оптимістичною позицією щодо Києва.

Експерт Європейського політичного центру Аманда Пол від цього візиту очікує на подальше посилення відносин між новим українським керівництвом та ЄС, які, за її характеристикою, мали дуже добрий початок.

Тому несподіванок, на думку експерта, бути не може: "Я не думаю, що можуть бути сюрпризи. Я думаю, що Фюле зробить оцінку поточної ситуації та прогресу у сфері реформ, які президент Янукович почав проводити після того, як він прийшов на посаду, почав створювати нову структуру для проведення економічних реформ".

Аманда Пол також не виключила, що окремою темою розмови з Януковичем будуть і його нещодавня зустріч з президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим та результати переговорів особливо у газовій сфері, адже це напряму зачіпає інтереси Європейського союзу, який не хотів би знову пережити газову війну.

На думку експерта, в аспекті європейської інтеграції нове українське керівництво поки що робить все правильно. "Поки що Янукович був гарним на своїх словах, але треба дати шість місяців і потім зробити оцінку, яким є результат", - сказала вона.

Читайте також:

ЄС: союз з Росією зажене Україну в глухий кут

Янукович пообіцяв Європі, що газових криз більше не буде

ЄС буде готовий скасувати візовий режим з Україною за два роки

Азаров попросив ЄС про кредит у 20 мільярдів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: