Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Комісія з моралі відзвітувала про роботу: в Україні суцільна пропаганда алкоголю і насильства

Незважаючи на перспективу розпуску, в комісії будують плани на рік.

Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі у понеділок, 4 лютого опублікувала звіт про свою діяльність в 2012 році. За даними комісії, в минулому році в Україні спостерігалася масштабна пропаганда алкоголізму і насильства. Як повідомлялося, уряд збирається розпустити НЕК, але в комісії будують плани на 2013 рік, пише "Коммерсант - Украина".

Як говориться у звіті, в 2012 році НЕК здійснювала контроль за змістом телепрограм, реклами, публікацій в друкованих ЗМІ та інтернеті, а також комп'ютерних ігор на предмет порушень закону "Про захист суспільної моралі". Комісія прийшла до висновку, що в минулому році в Україні спостерігалася "масштабна пропаганда алкоголізму, насильства, розповсюдження продукції порнографічного характеру". Наприклад, у НЕК вважають своєю заслугою тимчасове закриття виставки "Апокаліпсис і відродження", яка демонструвалася в Києві в травні-червні минулого року. Комісію не влаштував восьмисерійний анімаційний фільм "Акт", який демонструвався на виставці. Його зміст було визнано "продукцією порнографічного характеру".

НЕК також проаналізувала більше 50 комп'ютерних ігор. В іграх Manhunt II, God of War II, Soldier of Fortune II, The Darkness II і Мortal Kombat були виявлені елементи насилля та жорстокості. Небезпечною для життя і здоров'я була визнана гра "Собачий кайф", за правилами якої гравець повинен себе душити.

Комісія досліджувала 11 мультфільмів, зокрема "Гріффіни", "Сімпсони", South park, "Шрек", "Маша і Ведмідь", "Лунтик", "Губка Боб", "Телепузики", які, "на думку громадськості, пропагують жорстокість, насильство, брудну лайку, збочення і розповсюдження порнографії".

Всього в 2012 році в комісії досліджували 5201 вид продукції, у тому числі фотографії, фільми і мобільний контент. Понад 260 видів продукції були визнані відповідними нормам моралі.

Голова НЕК Василь Костицький вважає, що в 2012 році "комісія торкнулася маси проблем". "Україна є одним з лідерів споживання алкоголю",- сказав Костицький. Саме тому в планах комісії на майбутній рік значиться, наприклад, проведення в Україні антиалкогольної кампанії. "У нас немає відомств, які займалися б профілактикою алкоголізму, тому ми маємо намір взяти цю функцію на себе",- пояснив він.

Комісія збирається також створити інститут інспекторів у сфері захисту моралі. "Ці люди будуть працювати на громадських засадах і повідомляти в наші громадські колегії про факти порушення законодавства у сфері моралі. Колегії будуть виносити попередження, а якщо це не допоможе - звертатися в органи влади",- повідомив голова НЕК.

Нагадаємо, що 31 січня у Верховній раді був зареєстрований законопроект Кабінету міністрів про ліквідацію НЕК. Виконавчий директор правозахисної організації "Інститут масової інформації Вікторія Сюмар припустила, що, публікуючи звіт перед можливою ліквідацією, в НЕК намагаються виправдати своє існування. "В роботі комісії було багато перегинів. Зокрема, вона чомусь боролася з "Сімпсонами", ігноруючи реальні проблеми, наприклад рекламу алкогольної продукції в ЗМІ. Тепер комісія раптом звернула на це увагу, можливо, вирішивши показати владі свою необхідність",- пояснила Сюмар.

Глава Українського медичного і моніторингового центру з алкоголю та наркотиків МОЗ України Анатолій Вієвський сумнівається в ефективності запланованої НЕК антиалкогольної кампанії: "Країні не потрібна чергова боротьба зі споживанням алкоголю. Потрібна чітка, продумана фахівцями програма дій, прийнята на державному рівні. Врешті-решт, потрібне вольове політичне рішення керівництва країни. Якщо всього цього не буде - а в НЕК немає навіть відповідних фахівців,- то кампанія приречена на невдачу".

Залиште свій коментар

Вибір редакції