Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Комісійки знову в моді: скільки коштує придбати старий одяг українських зірок

Мода початку 2000-х повертається до України.

Наш світ перетворюється на квартиру Плюшкіна, до стелі завалену речами. Тільки вслухайтеся: 80 мільярдів одиниць одягу з’являється на планеті щороку.

Більшість - просто залежуються десь на складах, чи вішаках із бірками "розпродаж", чи в наших шафах, у гіршому разі - гниють на сміттєзвалищах, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень. Комісійні магазини – це реальний спосіб поділитись одягом і ще й підзаробити.

Я вже не пам’ятаю, коли купувала всі ці речі і скільки вони коштували тоді. Але точно хочу їх позбутися. Виявляється можна ще й підзаробити. Сьогодні вперше спробую віддати речі у комісійний магазин.

Комісійки знову існують. Це окремий світ, що працює за своїми законами. Там не приймають абищо. Речі мають бути доглянуті.Свою валізу я прикотила туди, де продається все: від раритетних речей до весільних суконь. Микола –власник цього бізнесу, і продавець, і бухгалтер... Відкрився лише два роки тому. І лише з цього живе. 

"Було небагато товару, а потім дедалі більше і більше і ще більше…. І бутики, і магазини невеличкі, які закриваються, їм просто ніде складати речі і вони їх приносять сюди", - розповідає Микола Примак.

Найпопулярніші товари – речі жіночі й дитячі. І відбирають їх тут дуже прискіпливо. Вони мають бути доглянуті. Іще краще – майже не ношені і за доступні гроші.

ВідеоКомісійки знову в моді: обмін речами стає дедалі популярнішим

Бездумний шопінг і швидка мода, коли тренди змінюються ледь не щодня, стають зовсім не модними. Тепер у тренді мінімалізм і обмін речами. ТСН.Тиждень з'ясував, як дати речам друге життя та дізнався про зірковий досвід.

Комісійки знову в моді: обмін речами стає дедалі популярнішим

Щоби точно продати, речі краще приносити під сезон. Зараз тут багато хутряних шуб. Вартість - від 5 до 18 тисяч гривень. Та головне: ціну встановлюєте ви самі. Микола з продавцем можуть лише підказати, за скільки продасться швидше. А час тут відіграє велику роль, бо за нього платите ви. Пропоную порахувати на прикладі моїх речей із валізи. Спочатку я почую багато ні – не сезон, не поширене, не нове. І от удача – пальто беруть за 400 гривень. І дві сукні – за 300 та 150.

А тепер рахуємо. Пальто: моя ціна – 400 гривень. Утім, якщо ви захочете купити його, заберете із 17-відсотковою комісією зверху від магазину – за 468 гривень. Іще з мене магазин візьме гроші за вішак - 10 гривень на тиждень. Я орендую на 3. Із моєї кишені мінус 30 гривень. Мій чистий заробіток, якщо пальто хтось купить – 370 гривень. Інше – забирає Микола.

Вважати комісійки секонд-хендом можна. Але тут речі іншого ґатунку. Якщо на секонди звозять усіляке – і діряве, і з плямами, то тут лише відібрані речі. До того ж дуже часто, брендові – за ціною речей із мас-маркету.

"Ну ось наприклад, такий тренч чудовий плащ. Це Lafayette.Коштує 1500 гривень. Вони коштують десь 100-200 доларів мінімум", - розповідає власниця комісійного магазину Наталія Ісупова.

Наталя - вчителька англійської і за сумісництвом власниця комісійки вже 13 років.

"Початок 2000-х і коли дуже був такий бум на все, на покупки, купували все підряд. І в той же час якогось стилю не було і тому шафи були заповнені, а одягати було нічого", - зазначає жінка.

Спочатку брала все, а потім – тільки бренди. Бо жінки їх дуже люблять. Тим паче задешево.  Тут трапляються навіть зіркові речі, зокрема весільна сукня Василіси Фролової, або ж речі Маші Єфросиніної або Світлани Вольнової.

А поки клієнтка Інна прийшла вдягнутися в брендову комісійку. Потрібно терміново. І за 10 хвилин пошуку перевтілилась у бізнес-леді. 

"Узяла спідницю таку класичну, вовняну. Я не пам'ятаю, 750 гривень. Узяла сорочку – теракотового кольору з шовку 450 гривень", - розповіла вона.

Та річ у тім, що комісійки вже давно перестали бути просто способом заробітку чи дешевого шопінгу, як у радянські часи. Вони  дають одягу нове життя, і реально бережуть наше довкілля. У Німеччині  люди вже багато років вдягаються з барахолок замість бутиків.

В Україні одна з найпопулярніших барахолок ось ця. Луки від зірок за доступні гроші для будь-кого.

"800 гривень коштує цей надзвичайний костюм Наді Дорофєєвої, в якому вона відтанцювала майже півроку", - розповідає продюсер Mozgi Entertainment та колишня дружина Потапа Ірина Горова.

"Я наприклад деякі речі бачила на них. Тому що ти розумієш, що вони це носили. Насправді якщо речі з секонд-хенду це навіть крутіше. Тому що вони мають свою душу", - ділиться емоціями покупець Олександра Сороневич.

Звичайно зірки публічно продають свої речі заради благодійності.

"Зірки повинні бути індивідуальними...Я не уявляю, що Надя Дорофєєва вдягнула якісь речі від Тіни Кароль", - зазначає Горова.

Усе, що не продається в магазинах, комісійках, секонд-хендах в Україні йде на доброчинство чи заповнює порожнечу в матрацах - у кращому випадку. За кордоном непотрібне ганчір’я - це знахідка. Сировина, з якої роблять килимки, обшиття для авто, іграшки, сумки. Виробництво безвідходне. Бо гігантські фабрики в геометричній прогресії збільшують виробництво шмаття, а разом із ним і шкідливі викиди в атмосферу та водойми.

Речей так багато, що більшість виходять з ужитку ще до того, як зносяться. А утилізувати чи переробити все це  просто нереально. Шведське місто Вастерос знайшло вихід: до 2020 року планує геть відмовитись від вугілля і замість нього спалювати на теплоелектростанції  - бракований чи незбутий одяг відомого бренду.

Тож, бездумний шопінг і швидка мода, коли тренди змінюються ледь не щодня, стають зовсім не модними. Тепер у тренді мінімалізм і обмін речами. А комісійки тут лише в поміч. Бо йдеться не про секонд-хенд- тобто  - другі руки , а секонд лайф - друге життя.

Наталія Ярмола

Залиште свій коментар

Вибір редакції