Комітет ПА ОБСЄ схвалив резолюцію щодо мілітаризації Росією Криму

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Резолюцію підтримали 54 члени комітету.

Комітет з політичних питань і безпеки Парламентської асамблеї ОБСЄ схвалив резолюцію щодо мілітаризації Росією анексованого Криму, Чорного й Азовського морів.

Про це повідомив член постійної делегації України у ПА ОБСЄ Рефат Чубаров на своїй сторінці у фейсбуці.

"Резолюція щодо мілітаризації РФ тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Україна, Чорного і Азовського морів, незважаючи на шалений спротив та галас росіян, схвалена", - зазначив Чубаров.

Він також додав, що резолюцію підтримали 54 члени комітету, 6 були проти і 6 утримались.

Резолюція ОБСЄ щодо мілітарізації РФ тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим та міста Севастополю , Україна ,...

Posted by Рефат Чубаров on Saturday, July 6, 2019

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи вночі проти 25 червня підтримала резолюцію, яка змінює санкційний механізм. У цьому ж документі запрошують Росію повернутися до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. 118 делегатів проголосували за, 62 - проти, ще 10 утрималися. Перед цим ПАРЄ відхилила понад 200 поправок, які підготувала українська делегація задля блокування повернення російської делегації до цієї організації.

У ПАРЄ проголосували за зняття обмежень щодо делегації РФ, які були запроваджені у квітні 2014 року. Рішення про повернення до ПАРЄ дозволить Росії провести до асамблеї щонайменше чотирьох санкційних депутатів. Вони зможуть обійти обмеження, запроваджені проти них в ЄС через агресію Росії на сході України.

Відео Як зупинити тріумф Кремля в ПАРЄ: сім країн готують спільну резолюцію

Сім країн-членів ПАРЄ підготують спільну резолюцію щодо рішення організації повернути повноваження російській делегації. Про це розповів член сенату Польщі Станіслав Карчевський. Каже, його країна разом з трьома балтійськими державами, а також Словаччиною, Грузією та, власне, Україною, найближчим часом обговорять спільні кроки, як зупинити тріумф Кремля в ПАРЄ.  

Як зупинити тріумф Кремля в ПАРЄ: сім країн готують спільну резолюцію

Наразі відомо, що Міністерство закордонних справ України відкликало посла з Ради Європи для консультацій. За словами очільника МЗС, рішення про повернення Росії було формально ухвалене ще до президентських виборів в Україні, а тому у цьому не варто звинувачувати чинного президента Володимира Зеленського або колишнього – Петра Порошенка. Крім того, українська делегація припиняє свою участь у літній сесії. Виняток - заперечування повноважень російської делегації. Рішення про повноваження і подальшу участь буде ухвалювати парламент.

26 червня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, згідно з якою відновила повноваження Російської Федерації в повному обсязі. За резолюцію без санкцій проти Росії віддали 116 голосів, 52 - проти, 15 - утрималися. У резолюції йдеться, що РФ порушила принципи Ради Європи, однак обмежилися лише п'ятьма вимогами.

Україна пропонувала розширити цей список новими порушенням у анексованому Криму і на окупованому Донбасі, але правки були відхилені.

Відео Передвиборча делегація ПАРЄ достроково припинила свою роботу в Україні

Після того, як голова Верховної Ради Андрій Парубій написав листа до організації з вимогою відкликати спостерігачів з дострокових парламентських виборів. Рішення ПАРЄ повернути російській делегації права голосу в асамблеї засуджують і США - відповідну резолюцію внесли до Конгресу. Співавтори з обох партій, республіканської та демократичної, такі резолюції зазвичай ухвалюють більшістю голосів.    

Передвиборча делегація ПАРЄ достроково припинила свою роботу в Україні

Залиште свій коментар

Вибір редакції