Комітет Ради не підтримав пропозицію Табачника повернутися до 11-річної школи

Парламентський комітет відкинув питання про 11-річну освіту, адже це може призвести до міжнародного невизнання атестата про загальну середню освіту і диплома про вищу освіту.

Голова парламентського комітету з питань науки і освіти Володимир Полохало побоюється, що якщо Україна повернеться до 11-річної системи середньої освіти, то це може призвести до того, що атестати про середню освіту не визнаватимуться в інших країнах.

Про це він сказав під час парламентських слухань, присвячених проблемам і шляхам їхнього вирішення у системі 12-річної середньої освіти.

"Це може призвести до міжнародного невизнання атестата про загальну середню освіту і диплома про вищу освіту", - сказав депутат.

Також, за його словами, "введення 11-річної середньої освіти може призвести до того, що випускники українських шкіл не зможуть вчитися у зарубіжних вузах", а так само до того, що Україна порушить зобов'язання, взяті на себе при підписанні болонської декларації.

За словами Полохала, існують рекомендації ЮНЕСКО про необхідність як мінімум 12-річної освіти у середній школі.

Він повідомив, що було проведене дослідження думок з даного питання представників областей: велика частина регіонів висловилася за введення 12-річного терміну отримання загальної середньої освіти, проте, декілька областей пропонували не квапитися з введенням 12-річного терміну навчання, пропонуючи 11-річну освіту.

За переконанням Полохала, коректування державної політики відносно загальної середньої освіти треба розглядати виключно з точки зору прагматизму, враховуючи світові тенденції.

Водночас він погодився, що зараз у середній освіті існує низка проблем, пов'язаних з переходом до 12-річного навчання, зокрема недостатнє матеріально-технічне забезпечення шкіл, неврегульоване правове положення випускників 12-го класу в частині терміну їх призову в армію, можливості одружуватися.

У свою чергу міністр освіти і науки Дмитро Табачник відкинув можливість того, що інші країни відмовляться визнавати український атестат про середню освіту в разі повернення до 11-річної системи середньої освіти.

"Розмови про якісь міжнародні санкції, безумовно, безпідставні і вигадані", - сказав він.

За словами Табачника, після звернення до директорату Ради Європи з питань освіти, культури, спадщини, молоді і спорту українська сторона отримала відповідь, що Рада Європи не має чітких рекомендацій на цю тему, а тривалість отримання середньої освіти у різних країнах Європи складає від 11 до 13 років.

Як повідомлялося, Табачник вважає, що альтернативою 12-річній середній освіті може стати повернення до 11-річної середньої освіти і введення обов'язкової 1-річної дошкільної освіти.

Читайте також:

Табачник запропонував повернути в школи 11 класів

БЮТ збирається відправити Табачника у відставку за "шизофренію"

Заступника Табачника, який назвав студентів "бидлом", вимагають відправити у відставку

Табачник: підручники не повинні складатися з позицій "загубленого в горах племені"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: