Члени комітету Ради з прав людини підтримали петицію про легалізацію медичного канабісу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Планується створити спеціальну робочу групу.

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини обговорив електрону петицію про законодавче врегулювання медичного канабісу – раніше вона набрала на сайті парламенту понад 25 тисяч голосівПетицію підтримали троє членів комітету, передає Громадське.

У попередній редакції новини йшлось про те, що петицію підтримав Комітет, однак кворуму для прийняття рішення не було. Для цього необхідна присутність 5 з 9 членів комітету. Редакція просить вибачення за надання неточної інформації. 

На засіданні було запропоновано створити робочу групу, що напрацьовуватиме проект закону про врегулювання медичного застосування канабісу. До групи планують залучити представників інших профільних комітетів.

Окрім цього, на комітеті було запропоновано звернутися до Кабміну з проханням вилучити канабіс з переліку "наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів".

На засідання були члени громадських організацій. Зокрема, голова об'єднання "Афіна. Жінки проти раку" Ніна Резніченко зазначила, що канабіс може полегшити біль для онкохворих пацієнтів.

"У нашій спільноті за останні 2 роки померли більш ніж 55 жінок. З них щонайменш 8 жінок вживали нелегально препарати з медичного канабісу і вживали таким чином. Їх штовхнули в руки незаконного бізнесу", - розповіла жінка.

Своєю чергою народний депутат Геогрій Логвінський вказав, що комітет "готовий захищати непопулярні речі". "Головна мета, чому ми, члени комітету, готові підтримати цю петицію, захищати непопулярні речі, це тому, що це порушення права людини нормально жити, це права дитини", - сказав він.

ВідеоЧи готові депутати до легалізації медичних конопель та кому допоможуть такі ліки

Вже понад 25 тисяч українців підписались під петицією на сайті Верховної ради, де просять врегулювати обіг медичного канабісу. В багатьох країнах світу таке лікування легальне і допомагає від багатьох неврологічних недуг. Противники в Україні бояться - це стане вільним доступом до наркотику. А прихильники кажуть - не давати людям можливість нормально жити - це дикунство.  

Чи готові депутати до легалізації медичних конопель та кому допоможуть такі ліки

Нагадаємо, таку ініціативу одразу після появи петиції підтримала в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун. За її словами, використання медичного канабісу є виправданим і реалізує права людей на меддопомогу. ТСН.ua вирішив розібратися, чи дійсно Україні потрібна легалізація марихуани та як це роблять за кордоном.

канабіс, конопля, легкі наркотики, легалізація марихуани, марихуана, інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції