Комітет виборців: кандидати незаконно агітували масками від грипу

Перші порушення агітації в ході президентської кампанії, зафіксовані Комітетом виборців України, - це безкоштовна роздача марлевих пов'язок для захисту від грипу.

Маска від ПР
Остров
У Макіївці усім мешканцям роздавали маски з символікою Партії регіонів
Комітет виборців України зафіксував перші порушення законодавства в ході президентської кампанії.

Про це заявив голова правління КВУ Олександр Черненко.

"Чітко було видно під час епідемії, під час цього карантину, коли більшість штабів займалися тим, що безкоштовно доставляли маски або ліки, або проводили безкоштовно медичний огляд, що є наданням послуг", - сказав він.

"Це можна трактувати як підкуп виборців, і заборонено законом. Звичайно, не будемо говорити, що ці порушення дуже значні, що вони якимось чином впливають на результат", - сказав Черненко.

Він додав, що така агітація, яка супроводжується безкоштовним або за зниженими цінами наданням товарів чи послуг, фактично заборонена законом.

Залучення адмінресурсу у виборчій кампанії 2010 року, за словами Черненка, полягає у використанні службового становища для агітації, а також формуванні виборчих комісій, в організації зустрічей з кандидатом та інших агітаційних заходів.

"Поки ми ще не бачили тиску на виборців, конкретних порушень прав виборців. Поки ми говоримо про якісь м'які порушення, але про які необхідно говорити, щоб їх не було", - сказав Черненко.

Разом з тим, за його словами, довести причетність до такого роду агітації тих чи інших штабів і накласти на них санкції дуже складно.

"Ми починаємо отримувати сигнали, поки не факти, а сигнали про можливу організацію безпосереднього грошового підкупу виборців напередодні, можливо, перший тур, або другий. Гроші ще ніхто не роздає, але ведеться певна підготовча робота", - сказав Черненко.  

Нагадаємо, що в листопаді у місті Макіївка на Донеччині всім охочим роздавали одноразові медичні маски для захисту від грипу, на упаковці яких зображена символіка Партії регіонів.

"Політичні" маски поширювали через агітаційні намети Партії регіонів. Окрім логотипу ПР на них також надруковано запрошення взяти участь у президентських виборах, які відбудуться 17 січня 2010 року. На упаковці її автори зазначили: "твій голос важливий".

В свою чергу, Партія регіонів опвідомляла, що в Запорізькій, Житомирській, Івано-Франківській областях в агітаційних наметах БЮТ роздають захисні пов'язки та оксолінову мазь, яких в той же час немає ні в аптеках, ні в лікарнях.

Читайте також:

Партія регіонів видала для захисту від грипу агітаційні маски

Ющенко заборонив кандидатам у президенти агітувати в тюрмах і армії

Голоси на виборах будуть купуватися по 800 гривень

Партія регіонів звинуватила Тимошенко у підкупі виборців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: