Комітет виборців: новий закон – найбільша загроза виборам

В КВУ заявляють, що зміни до закону можуть порушити баланс інтересів двох кандидатів у виборчих комісіях, що призведе до зриву виборів.

Найбільші загрози демократичності для проведення другого туру виборів закладені у нових змінах до закону про вибори.

Пор це йдеться в звіті Комітету виборців України, поширеному напередодні виборів.

"Якщо штаби кандидатів вдадуться до зловживань запропонованими змінами, то у виборчих комісіях фактично буде порушений баланс інтересів двох кандидатів. Також не виключений розкол виборчих комісій на дві частини, кожна з яких вважатиме себе легітимною", - наголошують в КВУ.

Невирішеними залишаються питання порядку голосування виборців за межами дільниць та внесення виборців у списки вдень голосування рішенням дільничної виборчої комісії.

Під час першого туру були зафіксовані факти зловживань під час цих процедур, однак вони не носили масового характеру. В той же час КВУ не виключає більш широкого застосування цих технологій під час повторного голосування.

КВУ фіксував в окремих регіонах підготовку до грошового підкупу виборців. Підкуп спрямований, як на підтримку кандидатів, так і на заниження явки через неучасть виборців у голосуванні.

"Однією з загроз об'єктивного встановлення результатів голосування є спроби штучного псування виборчих бюлетенів та виборчих скриньок з метою визнання недійним волевиявлення великої кількості виборців", - йдеться в заяві.

Комітет виборців рекомендує ЦВК максимально забезпечити прозорість і законність під час голосування та встановлення результатів виборів та надати роз'яснення щодо порядку включення виборців у списки в день голосування.

Членам окружних та дільничних виборчих комісій рекомендують відповідально поставитись до процесу голосування та підрахунку голосів, зберігати спокій під час конфліктних ситуацій, діяти кваліфіковано та виключно у межах чинного законодавства, максимально забезпечити права виборців на вільне та таємне волевиявлення.

Місцевим та міжнародним спостерігачам пропонують уважно стежити та реагувати на порушення виборчого законодавства, водночас, не втручаючись у роботу виборчих комісій, не провокуючи конфліктних ситуації.

Як повідомлялося, 3 лютого Верховна рада ухвалила зміни до закону про вибори президента, 4 лютого чинний глава держави підписав документ.

З 5-го лютого змінений закон про вибори набув чинності.

Читайте також:

Ющенко: зміни до закону про вибори протидіятимуть саботажу

Змінений закон про вибори набув чинності

У ЄС закликають Януковича і Тимошенко не псувати враження від I туру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: