Комітети ВР радять не ратифікувати угоду щодо ЧФ РФ

Комітет визнав, що угода про пролонгацію терміну перебування Чорноморського флоту суперечить Конституції.

Комітет Верховної ради з закордонних справ рекомендував парламенту не ратифіковувати угоду щодо пролонгації терміну перебування на території України Чорноморського флоту Російської Федерації.

Як повідомив заступник голови Верховної ради Микола Томенко, відповідне рішення було ухвалено комітетом сьогодні за його засіданні.

За словами Томенка, комітет визнав, що дана угода суперечить Конституції. Комітет з закордонних справ також вважає, що дану угоду необхідно направити до Конституційного Суду України на предмет її відповідності ст. 17 Конституції України про заборону розміщення іноземних військових баз на території України. Віце-спікер зауважив, що на засіданні комітету із 14 його членів були присутні 10, 8 з яких проголосували за ухвалення такого рішення.

"Таким чином головний комітет Верховної ради, який відповідає за підготовку розгляду цієї угоди в сесійній залі, прийняв рішення не підтримувати цю угоду", - сказав Томенко.

Як повідомлялося, 21 квітня 2010 року в Харкові президент України Віктор Янукович і президент Росії Дмитро Мєдвєдєв підписали угоду між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту на території України, яким передбачене базування російської військової бази в Севастополі до 2042 року. В обмін на цю угоду Україна добилася зниження ціни на російський газ на 30%, але не більше ніж на 100 дол. за тисячу кубометрів.

У свою чергу, комітет ВР з питань європейської інтеграції також пропонує відхилити як такий, що суперечить Конституції і законам України проект закону Про ратифікацію угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України.

Під час обговорення цього законопроекту члени комітету зазначили, що Президент України, підписуючи цю угоду, порушив статтю 20 Закону України Про міжнародні договори України про те, що міжнародні договори України можуть бути пролонговані відповідно до умов, визначених самим договором. Положеннями чинного угоди між Україною і РФ про статус і умови перебування ЧФ РФ на території України передбачається можливість його пролонгації лише на п'ятирічний період (а не на 25 років, як передбачає підписану в Харкові 21 квітня угода).

Крім того, члени комітету одноголосно прийняли рішення рекомендувати Раді прийняти в цілому проекти постанов Про неприйнятність угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України і Про утворення Тимчасової слідчої комісії ВР з питань розслідування можливого складу злочину в діях Президента України Янукoвіча В.Ф. та посадових осіб Кабінету міністрів при укладенні та підписанні угоди з питань перебування ЧФ РФ на території України, внесені народними депутатами Борисом Тарасюком і Олегом Білорусом.

Тим часом, парламентський комітет з питань національної безпеки і оборони не зміг прийняти рішення стосовно ратифікації угоди щодо ЧФ.

За словами голови комітету Анатолія Гриценка, на засіданні були присутні 14 членів комітету. Їхні голоси розділилися порівну: 7 членів комітету проголосували за ратифікацію договору і 7 - проти.

Гриценко повідомив, що члени комітету доручили йому направити голові Верховної Ради Володимиру Литвину листа, в якому вказати, як проводилося голосування з цього питання і прізвища депутатів, які брали участь у цьому голосуванні.

"Я особисто переконаний, що ці угоди ратифіковувати не можна, а тим більше у вівторок", - сказав Гриценко, підкресливши, що дане питання необхно вивчити ретельніше і лише після цього розглядати в парламенті

Планується, що 27 квітня відбудеться одночасна ратифікація цієї угоди як Верховною радою, так і Державною думою Росії.

Тим часом в Україні опозиційні політичні сили заявили про намір не допустити ратифікації цього документа.

Читайте також:

У Раді зареєстровано законопроект про виведення з України ЧФ РФ

Чорноморський флот РФ повністю оновить свій склад

Зурабов: Чорноморський флот економічно вигідний Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: