Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Компанія Huawei випустила смарт-годинник Huawei Watch GT 2e з функцією вимірювання кисню у крові

Компанія Huawei випустила смарт-годинник Huawei Watch GT 2e з функцією вимірювання кисню у крові

В Україні смарт-годинник доступний від 15 травня.

Насичення крові киснем (SpO2): чому цей показник важливий?

В умовах поширення COVID-19 особливо важливо стежити за належним функціонуванням нашої дихальної системи та, зокрема, рівнем насичення крові киснем (SpO2). Адже нестача кисню у крові може вказувати на проблеми із роботою системи органів дихання або серця і спричинити погане самопочуття. А своєчасне виявлення низького рівня SpO2 допоможе швидко вжити необхідних заходів.

Що таке SpO2?

Окрім артеріального тиску та пульсу, насичення крові киснем, або SpO2, є одним із перших показників, які вимірюють при обстеженні організму. За нормальних умов серце перекачує приблизно 5 000 мл крові на хвилину до тканин дорослої людини, доставляючи приблизно 1 000 мл кисню на хвилину. Тіло не може функціонувати належним чином, якщо рівень кисню в крові є занадто низьким — такий стан називається гіпоксемією та може спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям. 

Який нормальний рівень SpO2?

За нормальних умов рівень SpO2 у здорової людини має бути між 90 і 100. Шанс того, що цей показник перевищить норму без зовнішнього втручання (наприклад, додаткового постачання кисню), є дуже низьким. Однак, якщо рівень SpO2 падає нижче за норму, з’являється ризик розвитку гіпоксемії. Такий стан потребує негайної медичної допомоги. 

Які симптоми гіпоксемії?

Існує два види гіпоксемії. Гостра гіпоксемія виникає за відносно короткий проміжок часу, тоді як хронічна розвивається протягом тривалішого періоду. Симптоми гострої гіпоксемії можуть відрізнятися від хронічної, але загальними симптомами є: задишка, прискорене дихання, хрипи, кашель, сплутаність свідомості, прискорене серцебиття та зміна кольору шкіри.

Хронічну гіпоксемію важко виявити, оскільки організм здатний компенсувати зниження вмісту кисню в крові. Її симптоми включають легеневу гіпертензію, легеневе серце, правосторонню серцеву недостатність і поліцитемію. 

Кому необхідно регулярно перевіряти рівень SpO2?

Категорії людей з вищим ризиком розвитку гіпоксемії:

Люди зі щільним графіком роботи: не всі мають можливість встановити необхідний баланс між роботою та особистим життям - багато людей вимушені невтомно працювати щодня. Без належного відпочинку робота в стресовому середовищі може призвести до того, що мозок споживатиме більше кисню, ніж його надходить в організм.

Люди, які перебувають на великій висоті або в гіпоксичних умовах: великі висоти можуть спричинити низький рівень насичення киснем або ненасиченість крові. Причиною цьому є низький атмосферний тиск. 

Люди похилого віку: старіння серця та легенів призводить до недостатнього споживання кисню і недостатнього постачання кисню до тканин. Наше тіло покладається на кров, щоб транспортувати кисень, тому, якщо зменшується об’єм крові, рівень кисню також скорочується. 

Люди, які хропуть: хропіння може спричинити короткочасну або тривалу обструкцію дихальних шляхів, яка може призвести до гіпоксії. Це може зумовити погіршення якості сну та навіть пошкодження органів. 

Як виміряти рівень SpO2?

Найбільш ефективним і точним методом вимірювання рівня SpO2 є аналіз газового складу артеріальної крові. Він визначає рівень кисню та вуглекислого газу зі зразка крові. Однак провести аналіз в домашніх умовах складно, до того ж він може бути болісним. 

Другий найпоширеніший метод — використання пульсоксиметра. Цей прилад оснащено невеликим датчиком, який фіксується на пальці та дозволяє неінвазивно виміряти рівень кисню в крові, аналізуючи ступінь поглинання світла кров’ю людини. 

Окрім цих двох традиційних методів існує й інший спосіб визначення рівня SpO2. Нещодавно Huawei випустила смарт-годинник Huawei Watch GT 2e із підтримкою функції вимірювання SpO2 за допомогою ІК-датчика. Необхідно просто обрати цю функцію у меню Huawei Watch GT 2e, щоб увімкнути автоматичне вимірювання SpO2.

Смарт-годинник_реклама

Найбільша перевага Huawei Watch GT 2e порівняно із традиційними методами у тому, що користувачі можуть робити вимірювання у будь-який момент і будь-де без необхідності застосування додаткового медичного обладнання. Наприклад, якщо ви вирушаєте у похід чи працюєте в офісі, вам не потрібно брати із собою ще й пульсоксиметр. Також Huawei Watch GT 2e водонепроникний та працює до двох тижнів (та 30 годин з постійно активованим GPS). Завдяки цьому смарт-годинник стане вашим компаньйоном у тривалих туристичних подорожах або під час плавання у басейні, допомагаючи регулярно відстежувати стан здоров’я.

Проте SpO2 - не єдиний показник, котрий потрібно постійно перевіряти. Важливу роль у підтриманні фізичного і ментального здоров'я відіграють показники частоти серцевих скорочень і рівня стресу. Huawei Watch GT 2e підтримує інтелектуальні технології TruSeen™ 3.5 для моніторингу серцевого ритму, Huawei TruRelax для відстеження стресу та TruSleep™ 2.0 для моніторингу якості сну. 

Також Huawei Watch GT 2e підтримує нові динамічні циферблати, 100 режимів тренувань з автоматичним розпізнаванням типу тренування за 6 категоріями, моніторинг жіночого циклу, а також дистанційне керування камерою. Внутрішня пам'ять Huawei Watch GT 2e дозволяє зберігати до 500 треків та програвати їх прямо з годинника за допомогою Bluetooth-навушників. 

Смарт-годинник отримав спортивні ремінці з перфорацією у 3 кольорах - "Чорному" (Graphite Black), "Червоному" (Lava Red), "Зеленому" (Mint Green). До комплекту зі смарт-годинником входить один ремінець — більше фірмових ремінців у всіх доступних кольорах (а також білому) можна буде придбати окремо. 

В Україні смарт-годинник доступний від 15 травня за рекомендованою ціною 4 999 грн. До 31 травня діє спеціальна пропозиція, в рамках якої покупці отримають у подарунок ваги Huawei Smart Scale. З ціновими пропозиціями на Huawei Watch GT 2e можна ознайомитися за посиланням.

Залиште свій коментар

Вибір редакції