Компаніям, які не звільняють працівників, будуть доплачувати

Компаніям, які не звільняють працівників, а знаходять їм іншу роботу, виплачуватимуть компенсації.

Вчора Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття запропонував ввести грошову компенсацію для працедавців, які не звільняють співробітників, а шукають їм іншу роботу в своїх компаніях. Втім, підприємства, які хочуть отримувати таку допомогу, не повинні мати боргів перед фондом і податковими органами. Експерти вважають, що цей критерій багатьох відсіє, а працедавці будуть утримувати лише висококваліфікований персонал.

Фонд запропонував керівництву підприємств (за винятком бюджетних, комунальних і неприбуткових) не звільняти співробітників, а тимчасово, на період до напівроку, перекладати їх на іншу роботу зі збереженням за ними основного місця або відправляти на професійну перепідготовку або підвищення кваліфікації.

При цьому фонд компенсуватиме працедавцеві частину витрат – у розмірі мінімальної зарплати (до 1 квітня – 605 грн.), сум страхових внесків до фондів загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування, а також оплати п'яти днів тимчасової непрацездатності.

За даними Служби зайнятості, до 27 січня кількість людей, які звернулися в центри зайнятості, порівняно з 1 січня збільшилося на 59,6 тис.– до 935,8 тис. людей, а кількість вільних вакансій скоротилася на 5,1 тис.– до 86 тис. Передбачається, що у 2009 році послугами служби зайнятості скористаються 3,2 млн. людей. Рівень безробіття, згідно з розрахункам за методологією Міжнародної організації праці, досягне 8,5-9%.

Співавтор проекту, начальник управління організації надання соціальних послуг Державної служби зайнятості Віктор Сухомлин пояснив, що така форма роботи з компаніями запропонована для того, щоб "зберегти робочий потенціал".

Експерти визнають, що такі заходи застосовуються в світовій практиці. Але, за словами аналітика Бюро економічних і соціальних досліджень Олени Осинкіної, сума допомоги настільки мала, що співробітникам вигідно буде звільнитися і реєструватися на біржі праці, де компенсація безробітним прив'язана до середньої зарплати, чим тимчасово переходити на іншу роботу. Експерт Центру економічних досліджень і політичних консультацій Александра Бетлій вважає, що підприємства скористаються правом компенсації, лише аби утримати висококваліфікований персонал, в навчання якого в докризовий період були вкладені засоби.

"Підприємствам невигідно їх звільняти, адже коли ситуація покращиться, їх буде важко знайти. До того ж вони втратять свою кваліфікацію", - каже вона. В той же час Осинкіна вважає, що умова відсутності податкової заборгованості відсікає підприємства, які дійсно потребують компенсацій: "Підприємств, які не мають боргів, одиниці. Перед ними якраз і не коштує проблема звільнень. Ті, у кого є заборгованість, починають скорочувати з економії, і їм в першу чергу була б цікава пропозиція фонду".

Читайте також:
Майже половина усіх працюючих у світі опиниться за межею бідності
У центрах зайнятості - нові правила для безробітних
ООН: безробіття загрожує 51 млн. людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: